Rozkazano mi nazwać wariant Omikron „poważnym”

Opublikowano: 30.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2493

Angélique Coetzee, lekarz ogólny i prezes South African Medical Association, która jako pierwsza w RPA zauważyła wariant Omicron, wywiadzie dla austriackiego „Servus TV” powiedziała, że 99 procent osób, które zostały nim zarażone, miało jedynie niewielkie objawy. „To jest podobne do przeziębienia lub grypy”.

Zdradziła również, że grożono jej i kazano nie ujawniać, że nowy wariant powoduje jedynie niewielki dyskomfort. Kazali jej dostosować wypowiedź: „Europejscy naukowcy i politycy nie pozwolili mi powiedzieć ani słowa, że ​​ten nowy wariant powoduje bardzo łagodne objawy” – powiedziała Angelique Coetzee.

Natychmiast po jej oświadczeniu prezes holenderskiej agencji zdrowia pandemicznej (OMT) Jaap van Dissel odrzucił jej uwagi, że Omikron to burza w szklance wody, mówiąc, że jest „naprawdę za wcześnie”, aby powiedzieć. „Nadal nie wiesz, jakie nowe warianty pojawią się po Omikronie” – powiedział Van Dissel.

Nawet gdy Coetzee próbowała wyjaśnić, że po prostu postępowała zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi definiowania łagodnej choroby, politycy nadal naciskali na nią, by zmieniła swoje zdanie.

Na podstawie: ServusTv.com
Źródło: WiciPolskie.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.