Rosyjskie władze zamknęły biuro Amnesty International

Opublikowano: 04.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 799

Wczoraj rano pracownicy Amnesty International w Rosji zastali swoje biuro w Moskwie zamknięte. Brak dostępu do biura utrudni codzienną pracę organizacji, ale pracownicy będą kontynuować swoje działania na rzecz praw człowieka w kraju i za granicą, podkreśla Amnesty International.

Próby rozwiązania zaistniałej sytuacji spotkały się dotychczas wyłącznie z blokadą ze strony władz miejskich Moskwy, które stawiają fałszywe zarzuty niepłacenia przez Amnesty International czynszu i w bezprawny sposób przerwały umowę wynajmu.

– Jeśli władze nadal nie wykażą woli rozwiązania problemu, zacznie to wyglądać jak umyślne działanie w celu uniemożliwienia nam pracy na rzecz praw człowieka w Rosji. Coraz ciężej patrzeć na tę sytuację inaczej niż przez pryzmat szeroko zakrojonego tłumienia przez władze działań społeczeństwa obywatelskiego – powiedział John Dalhuisen, dyrektor Amnesty International ds. Europy i Azji Centralnej.

Rankiem 2 listopada pracownicy Amnesty International w Moskwie zastali swoje biuro zamknięte – ze zmienionymi zamkami, odciętym prądem i zapieczętowanymi drzwiami z notatką od miejskich władz. Organizacja nie otrzymała żadnego ostrzeżenia ani wyjaśnienia. Tego samego dnia władze, które wynajmowały biuro organizacji od ponad 20 lat, wysłały dziennikarzom oświadczenie oskarżające Amnesty International o niepłacenie czynszu.

Zarzuty są fałszywe. Amnesty International posiada dokumenty potwierdzające, że czynsz był opłacany regularnie, w tym za październik tego roku. Zostało to potwierdzone dziś rano ustnie przez urzędnika sekcji finansowej Departamentu Własności Miejskiej Moskwy, który stwierdził, że nie ma możliwości wydania potwierdzenia na piśmie, ponieważ organizacja nie jest już formalnie lokatorem. Próby spotkania się z urzędnikami wyższej rangi nie powiodły się.

Źródło: Amnesty.org.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rumcajs 04.11.2016 11:48

  A może strona “amesty.org..” zarówno ta rosyjska, jak i ta “polska”.. ujawni kto ja i w jakim stopniu finansuje??? Być może jest tzw:” obcym agentem” według prawa Rosji??
  Amnesty bierze udział w brudnej kampanii kłamstw na temat rzekomego ludobójstwa wojsk rosyjskich w Aleppo, przemilczając starannie jeszcze wieksze straty ludności cywilnej dokonywanej przez naloty usa, w Syrii, i Iraku.
  , oraz atakami wojsk tureckich w obu krajach. Zatem przestaje byc neutralna organizacja broniacą ludności, a jedna ze stron nagonki na Rosje.

 2. MakSym 04.11.2016 13:08

  Znakomita wiadomość, dobrze że nie cackają się z przykrywkami CIA.
  Skoro można z dnia na dzień zamknąć konta bankowe RT w Wielkiej Brytanii, to można z dnia na dzień wypowiedzieć umowę najmu AI.

 3. rumcajs 04.11.2016 21:19

  Mysle, że decydenci z RT, byli świadomi, że tzw:’wolny i dymokratyczny zachód” może tak postapić, zatem nie trzymali tam zbyt wiele kasy, ot tyle ile trzeba na bieżące wydatki, zatem niewiele stracili… Zas zamkniecie siedziby AI, zabiera “zachodowi” narzedzie do manipulacji narodem rosyjskim…To jest zas dotkliwsza strata, stąd te skomlenie…

 4. Szurnięty Mędrzec 04.11.2016 23:37

  @rumcajs- o żadnym ludobójstwu wojsk rosyjskich nie słyszałem, kto ich ubił?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.