Rosyjskie media „zauważyły” słowa Dudy, ale i Bosaka

Opublikowano: 05.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2641

Agencja RIA Nowosti poszła nawet dalej i dodała, że „polski Sejm zgodził się z opinią prezydenta, że Krym dłużej należy do Rosji niż do Ukrainy”. Na poparcie tej tezy przytoczono słowa… wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosak w telewizji Polsat.

Agencja przypomina, że „dzień wcześniej Duda w wywiadzie przyznał, że Krym historycznie należał do Rosji i jest mało prawdopodobne, aby reżim w Kijowie ponownie przejął go pod swoją kontrolę” i cytuje Bosaka: „Prezydent powiedział prawdę. Są próby narzucenia w Polsce proukraińskiej poprawności politycznej, ale nie jesteśmy tu po to, aby powtarzać linię ukraińskiej dyplomacji”.

Rosjanie przypomnieli też rozbieżności pomiędzy Warszawą a Kijowem w sprawie eksportu żywności, transportu, czy nierozwiązane kwestie historyczne. Dodają, że „słowa Dudy o Krymie wywołały oddźwięk w Polsce”, ale też zauważają, że „Prezydenta spotkała fala krytyki” i ten „na portalu społecznościowym »X« opublikował wpis, w którym potwierdził »jednoznaczne« stanowisko Warszawy, która nie uznaje rosyjskiej przynależności półwyspu”.

RIA przypomina, że „Krym stał się regionem rosyjskim w marcu 2014 r. w wyniku referendum przeprowadzonego po zamachu stanu na Ukrainie”, a „za zjednoczeniem z Rosją opowiedziało się 96,77 proc. wyborców w Republice Krymu i 95,6 proc. mieszkańców Sewastopola”. Dodano, że „Moskwa wielokrotnie podkreślała, że ​​mieszkańcy Krymu podjęli tę decyzję w sposób demokratyczny, w pełnej zgodności z prawem międzynarodowym i Kartą Narodów Zjednoczonych, a według Władimira Putina nie ma żadnych okoliczności, w których Krym mógłby wrócić do Ukrainy i nigdy takich nie będzie”.

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. niecowiedzacy 05.02.2024 23:42

    No i sprawa się rypła bo nie wiadomo która wypowiedź Pana Prezydenta Dudy jest bliska jego rzeczywistej myśli a która poprawności politycznej. Bo wychodzi na to iż: Na dwoje babka wróżyła. Tak więc Pan Prezydent się waha a naród się dzieli, ale co z tego wyjdzie. I tu akurat mam pewność iż zgodnie z dotyczasowymi faktami będzie jeszcze gorzej.

  2. rozrabiaka 06.02.2024 05:23

    “Holandia pierwotnie zapowiadała dostarczenie na Ukrainę 18 amerykańskich myśliwców F-16, a teraz okazuje się, że będzie ich aż 24. Ukraińcy nie kryją radości.” – kto ma tym latać?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.