Rosyjskie firmy nie będą blokować polskiego gazu z łupków

Opublikowano: 24.09.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2147

Jak informuje “Rzeczpospolita”, Minister Środowiska może odebrać koncesję firmie, która pomimo zobowiązania do poszukiwania gazu łupkowego w Polsce nic nie robi. Ministerstwo Środowiska tym samym zdementowało informacje, jakie wczoraj pojawiły się w prasie.

Główny geolog kraju Jacek H. Jezierski zdementował informacje, które wczoraj podał Dziennik Gazeta Prawna. Zdaniem DGP część koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego należy do rosyjskich firm, które mogą opóźniać prace przy wydobyciu.

– Nie ma możliwości zablokowania poszukiwań gazu łupkowego w Polsce, jeśli właściciel koncesji nie wywiązuje się ze zobowiązań i nie prowadzi prac, to najpierw jest upominany, a następnie traci koncesję – powiedział „Rz” główny geolog kraju Jacek H. Jezierski.

Również europosłanka Lena Kolarska – Babińska, na którą powołuje się gazeta, zdementowała te informacje. Oświadczyła, że nigdy nie podawała takich informacji, ani ich nie posiadała.

Główny geolog kraju zapewnia również, że minister środowiska, który odpowiada za przydzielanie koncesji na bieżąco monitoruje sytuacje oraz posiada dane o postępie prac. Ministerstwo Środowiska oświadczyło w komunikacie, że nieprawdą jest, że 21 proc. koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce ma ją firmy rosyjskie.

Ministerstwo przydzieliło już ponad 100 koncesji, z czego większość należy do polskich firm, w tym PGNiG i PKN Orlen. Oprócz tego na liście znajdują się amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie firmy.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. peakoil 24.09.2011 16:38

    To będą poszukiwać i wydobywać.

    Tylko bardzo wolno tak żeby żaden urzędnik nie mógł się przyczepić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.