Rosyjski robot zabójca

Opublikowano: 21.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Rosyjski zrobotyzowany kompleks ochronny, który opracowuje czelabiński zakład „Poliot”, zrobił wrażenie na dziennikarzach brytyjskiej gazety „Daily Mail”, którzy ochrzcili go mianem robota zabójcy.

Jak pisze gazeta, robot zdolny jest do wykrycia człowieka na odległość do siedmiu kilometrów, a samochód lub dron widzi na odległość do dziesięciu kilometrów. Rosyjskie opracowanie jest wyposażone w radar, termowizjer, a także może przekazywać wideo w wysokiej rozdzielczości.

Autor artykułu zwraca uwagę na możliwość wyposażenia robota w zdalnie sterowany system moździerzowy, który zamieni go w „zabójcę”. Aktualnie robot może automatycznie monitorować okolicę i wybierać cel do zniszczenia w odległości do 250 metrów, jednak kierowanie ogniem kontroluje operator.

Jeśli rosyjskim inżynierom uda się połączyć te dwa projekty, to „pozwoli to na stworzenie jednego z najgroźniejszych systemów ochrony granic na świecie” – podsumowuje autor.

Wcześniej dyrektor wykonawczy firmy „Poliot” Lew Nosenko powiedział, że fabryka zawarła umowę z Granicznym Centrum Naukowo-Badawczym FSB Rosji dotyczącą przeprowadzenia testów eksploatacyjnych robototechniki. Wiadomo również, że poszczególne elementy nowego zrobotyzowanego kompleksu już przeszły eksploatację testową i dały dobre rezultaty.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

Robot z system moździerzowym do obrony granicy? :)
Takich robotów nie robi się do obrony tylko do ataku,
a jeszcze nie dawno, był na stronce artykuł jak to niby rosja przestaje się zbroić :)

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Było o tym, że zmniejsza fundusze, a to nie to samo, co kolego zaprzestanie. Zmniejszenie idzie w parze z wstrzymaniem niektórych projektów, a w ten sposób “zaoszczedzone” fundusze ida na ulepszanie, lub dokończenie innych projektów. To chyba proste…Chyba ze chciałbys, aby wszystkie kraje , które nie chca dominacji , jedynie słusznego krzewiciela demokracji, zaprzestali sie w ogóle zbroic, aby ich “sołdaty”, mogli dokonywać rzezi, jak w iraku, czy afghanistanie, posiadając totalna przewagę technologiczna, zabijając nawet za obrzucanie kamieniami czołgów, jak to czynia ci z narodu wybranego…