Rosyjscy naukowcy posiedli DNA mamutów

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Naukowcy z Rosji dokonali prawdziwego przełomu w badaniach nad mamutami, wykonując znaczący krok w kierunku możliwości sklonowania tych zwierząt. Stało się możliwe wydobycie materiału genetycznego z komórek, a także przesłanie go do transkrypcji.

Dane zostały przesłane do Korei Południowej, gdzie przeprowadzono ich interpretację oraz analizę. Przez długi czas biolodzy nie mogli angażować się w badania genetyczne pradawnych zwierząt, choć ich ciała często były dobrze zachowane. Problem polegał na tym, że komórki leżały przez tysiąclecia w lodzie.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postawili na częściową ekstrakcję genów, a badacze z Rosji i Azji poszukiwali materiału genetycznego w bardziej stabilnych tkankach, na przykład we włosach. Jednak przełom nastąpił po tym, jak genetycy zaczęli badać materiał kostny.

DNA pochodzące z kości zwierząt jest znacznie prostsze do pozyskania. Świeże odkrycie paleontologiczne z zeszłego roku posłużyło do pobrania materiału genetycznego. Obecnie Rosjanie razem z koreańską firmą SOOAM biotech Fund podpisali umowę o wspólnym sklonowaniu mamuta.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o