Rosyjscy naukowcy posiedli DNA mamutów

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 470

Naukowcy z Rosji dokonali prawdziwego przełomu w badaniach nad mamutami, wykonując znaczący krok w kierunku możliwości sklonowania tych zwierząt. Stało się możliwe wydobycie materiału genetycznego z komórek, a także przesłanie go do transkrypcji.

Dane zostały przesłane do Korei Południowej, gdzie przeprowadzono ich interpretację oraz analizę. Przez długi czas biolodzy nie mogli angażować się w badania genetyczne pradawnych zwierząt, choć ich ciała często były dobrze zachowane. Problem polegał na tym, że komórki leżały przez tysiąclecia w lodzie.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postawili na częściową ekstrakcję genów, a badacze z Rosji i Azji poszukiwali materiału genetycznego w bardziej stabilnych tkankach, na przykład we włosach. Jednak przełom nastąpił po tym, jak genetycy zaczęli badać materiał kostny.

DNA pochodzące z kości zwierząt jest znacznie prostsze do pozyskania. Świeże odkrycie paleontologiczne z zeszłego roku posłużyło do pobrania materiału genetycznego. Obecnie Rosjanie razem z koreańską firmą SOOAM biotech Fund podpisali umowę o wspólnym sklonowaniu mamuta.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.