Rośliny posiadają zdolność podobną do słuchu

Opublikowano: 16.04.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Najnowsze badania zespołu naukowców z Uniwersytetu Zachodniej Australii dowodzą, że rośliny posiadają zdolności w przybliżeniu porównywalne do naszego słuchu. Jest to zdolność do wychwytywania wibracji środowiska.

Do badań użyto popularnego groszku ogrodowego jako rośliny testowej. Rośliny zostały posadzone w pojemnikach, z których każdy miał w środku dwie rurki, dzięki którym system korzeniowy miał możliwość rozrośnięcia się w dwóch różnych kierunkach.

Ku zaskoczeniu badających, okazało się, że groszek rozpoznaje odgłos bieżącej wody i rozciąga swoje korzenie w jego kierunku. Zauważono jednak, że jeśli ziemia była już nasączona wodą, rośliny praktycznie nie reagowały na ten dźwięk.

Badanie wyjaśnia zjawisko oplatania przewodów kanalizacyjnych przez korzenie roślin oraz sygnalizuje, że postrzeganie świata przez rośliny jest znacznie bardziej rozbudowane i skomplikowane niż sądzono do tej pory.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jak słyszą to pewno i mówią….