Liczba wyświetleń: 1535
RKK „Energia” przystąpiła do określania wyglądu urządzenia do lądowania rosyjskich kosmonautów na Księżycu, wynika z raportu rocznego spółki.
„Rozpoczęły się prace kształtowania technicznego oblicza księżycowego kompleksu do startu i lądowania, który zostanie dostarczony na orbitę okołoksiężycową przez rakietę nośną klasy superciężkiej” — sprecyzowano w dokumencie.
W raporcie zaznaczono, że elementy modułu zostaną najpierw dostarczone na Międzynarodową Stację Wokółksiężycową Lunar Orbital Platform — Gateway. Tam zostaną zmontowane i pozostawione do wykorzystania do zejścia załóg na powierzchnię satelity Ziemi.
Wcześniej Rosyjskie Centrum Szkolenia Kosmonautów, po zapoznaniu się z doświadczeniami radzieckich specjalistów, a także z lotami amerykańskich misji „Apollo”, wysunęło żądania szkolenia członków rosyjskiej wyprawy na Księżyc.
W 2016 roku dyrektor generalny RKK „Energia” Władimir Sołncew powiedział, że korporacja planuje wysadzić pierwszego Rosjanina na Księżycu w 2031 roku. Według niego w 2027 roku Rosja uruchomi moduł lądowania na orbicie Księżyca. W 2029 roku powinien odbyć się bezzałogowy lot nowego statku „Federacja” na orbitę Księżyca. W 2030 roku — załogowy przelot, a w 2031 roku — lądowanie.
Źródło: pl.SputnikNews.com
A kiedy ktoś satelitę wyślę na orbitę Księżyca, by robić zdjęcia i filmy wysokiej rozdzielczośći? Czyż to nie było by tańsze? A jednak ciągle tego nie ma.
http://www.misjesondkosmicznych.pl/ladee.html
http://www.misjesondkosmicznych.pl/chang'e2.html
http://www.misjesondkosmicznych.pl/chandrayaan-1.html
Wszystkie trzy sondy z trzech różnych krajów wykonywały szczegółowe zdjecia powierzchni 🙂
Sonda a satelita to jednak różnica…
„szczegółowe zdjęcia powierzchni” ? gdzie ich szukać?