Rosjanie opracowali amunicję ze sztuczną inteligencją

Opublikowano: 03.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1148

Rostech opracował amunicję ze sztuczną inteligencją, która może osiągnąć cel pomimo przeciwdziałania ze strony środków walki radioelektronicznej wroga – powiedział dyrektor przemysłowy państwowej korporacji Bekchan Ozdojew.

„Amunicja nowej generacji z funkcją sztucznej inteligencji to najskuteczniejszy środek rażenia w warunkach współczesnej walki. Jednym z kluczowych zadań twórców jest stworzenie „inteligentnego” napełnienia amunicji niewrażliwym na walkę elektroniczną. Nowy system przewyższa rosyjskie i zagraniczne odpowiedniki pod względem ochrony amunicji przed działaniem przeszkód i sprowadza do zera skuteczność wojny elektronicznej” – cytuje jego słowa służba prasowa „Rostechu”.

Rozwiązanie jest przeznaczone do użycia w amunicji o wysokiej precyzji w obronnych i ofensywnych systemach uzbrojenia. Zostało stworzone przez Instytut Badań Naukowych Urządzeń Elektronicznych (część koncernu „Technomasz” należącego do korporacji państwowej „Rostech”).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o