Rosja zniszczyła prawie 99% zapasów broni chemicznej

Opublikowano: 13.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 607

Niemal wszystkie zapasy broni chemicznej zostały zniszczone, podaje Interfax, powołując się na słowa pułkownika Walerego Kapaszina, szefa Federalnego Departamentu Bezpiecznego Magazynowania i Niszczenia Broni Chemicznej.

„Rosja wypełniła zobowiązania wynikające z międzynarodowej konwencji o zakazie broni chemicznej w ramach federalnego programu docelowego pn. „Niszczenie zapasów broni chemicznej – sarin” – poinformowano.

Niszczenie sarinu zakończono z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Kapaszin przypomniał, że Rosja pozbyła się już wcześniej wszystkich istniejących zapasów gazu musztardowego i somanu. Do dnia dzisiejszego Rosja zlikwidowała 98,9% toksycznych substancji, tj. 39,5 tysięcy ton z dostępnych 40 tys. Wcześniej podawano, że proces utylizacji broni chemicznej w Rosji zakończy się jesienią br.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. dagome12345 13.06.2017 13:50

    Tak , Tak oczywiście, obecne i byłe mocarstwa na pewno wyzbywają się przydatnych na polu walki narzędzi walki bo tak im kazała jakaś “konwencja”…..

  2. MasaKalambura 14.06.2017 00:33

    Wspaniała wiadomość. Następny krok, to wydobycie i utylizacja tysięcy ton zatopionych po wojnie beczek z gazami w Bałtyku. Tutaj bogate Niemcy powinny wspomóc Rosjan bo to ich chemia tam głównie zalega. Czas ją usunąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.