Rosja zakaże zrównywania ZSRR z III Rzeszą?

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Historia, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1290

Szefowa komisji kultury Dumy Państwowej Jelena Jampolska wyszła z propozycją opracowania projektu ustawy, który zabraniałby publicznych wypowiedzi i publikacji zrównujących działania kierownictwa ZSRR i żołnierzy w latach II wojny światowej z działaniami kierownictwa i wojskowych III Rzeszy.

„Doskonale rozumieją Państwo, jakie nastroje panują teraz w Europie, pochodzą one w szczególności z Polski. Z jaką radością wielu eurodeputowanych przyjmuje te nastroje, dlatego że dewaluacja naszego Zwycięstwa jest im na rękę” – powiedziała Jampolska na posiedzeniu komitetu.

Wcześniej polski Sejm przyjął rezolucję, w której stwierdzono, że odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej spoczywa na III Rzeszy i stalinowskim Związku Radzieckim.

W związku z tym Jampolska zaproponowała, by pomyśleć o opracowaniu projektu ustawy, który wpisze do ustawy „O upamiętnieniu Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej” następującą normę: „Zabrania się publicznych wypowiedzi lub publikacji zrównujących cele, decyzje i działania kierownictwa ZSRR, dowództwa i wojskowych ZSRR z celami, decyzjami i działaniami kierownictwa nazistowskich Niemiec, dowództwa i wojskowych nazistowskich Niemiec i europejskich państw osi”.

Jampolska podkreśliła, że to zaledwie wstępne ostrożne sformułowanie zmian, nad którymi pracować będą eksperci, a nie tekst projektu ustawy. Członkowie komitetu ds. kultury poparli dalsze omawianie kwestii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MrMruczek 22.01.2020 21:16

  A czym różniło się sowieckie ludobójstwo od faszystowskiego?
  Czy pani Jampolska może mi to wyjaśnić jak pięciolatkowi?

 2. SZS 23.01.2020 00:15

  MrMruczek
  Skalą.
  W pigułce :
  Katyń – 23 000 ofiar / przez 3 miesiące
  Wola 1944 – ok 200 000 ofiar / przez 5 dni
  Chwatit, pięciolatku ?

 3. MrMruczek 21.03.2020 04:07

  @SZS
  Sorry, że dopiero teraz odpisuję!
  No nie, zupełnie nie “chwatit”!
  Podajesz fałszywe dane.
  1) PW 1944: dokładna liczba ofiar nieznana, dane szacunkowe 150÷180 tysięcy w 63 dni trwania powstania;
  2) Zbrodnia Katyńska 1940: operacje masowych egzekucji przeprowadzano przez około miesiąc, w okresie od marca do kwietnia 1940 po decyzji NKWD, zabito około 22 tys. polskich więźniów wojennych.
  Różnice wynikają, nie z intencji, a technologii.
  Ponadto pytając o różnice, nie miałem na myśli techniki, a skalę właśnie!
  Stalin mordował bez różnicy obcych, ale i obywateli własnego kraju, a liczba mordów jest zbliżona, różnice są jedynie w technice mordowania. Hitlerowskie Niemcy ludobójstwo uczynili dobrze prosperującym biznesem, i jak każdy biznes jest doskonalony w celu osiągania większych zysków, a w ZSRR robienie biznesu było zakazane 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.