Rosja zakaże zrównywania ZSRR z III Rzeszą?

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Historia, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 927

Szefowa komisji kultury Dumy Państwowej Jelena Jampolska wyszła z propozycją opracowania projektu ustawy, który zabraniałby publicznych wypowiedzi i publikacji zrównujących działania kierownictwa ZSRR i żołnierzy w latach II wojny światowej z działaniami kierownictwa i wojskowych III Rzeszy.

„Doskonale rozumieją Państwo, jakie nastroje panują teraz w Europie, pochodzą one w szczególności z Polski. Z jaką radością wielu eurodeputowanych przyjmuje te nastroje, dlatego że dewaluacja naszego Zwycięstwa jest im na rękę” – powiedziała Jampolska na posiedzeniu komitetu.

Wcześniej polski Sejm przyjął rezolucję, w której stwierdzono, że odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej spoczywa na III Rzeszy i stalinowskim Związku Radzieckim.

W związku z tym Jampolska zaproponowała, by pomyśleć o opracowaniu projektu ustawy, który wpisze do ustawy „O upamiętnieniu Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej” następującą normę: „Zabrania się publicznych wypowiedzi lub publikacji zrównujących cele, decyzje i działania kierownictwa ZSRR, dowództwa i wojskowych ZSRR z celami, decyzjami i działaniami kierownictwa nazistowskich Niemiec, dowództwa i wojskowych nazistowskich Niemiec i europejskich państw osi”.

Jampolska podkreśliła, że to zaledwie wstępne ostrożne sformułowanie zmian, nad którymi pracować będą eksperci, a nie tekst projektu ustawy. Członkowie komitetu ds. kultury poparli dalsze omawianie kwestii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

A czym różniło się sowieckie ludobójstwo od faszystowskiego?
Czy pani Jampolska może mi to wyjaśnić jak pięciolatkowi?

SZS
Użytkownik
SZS

MrMruczek
Skalą.
W pigułce :
Katyń – 23 000 ofiar / przez 3 miesiące
Wola 1944 – ok 200 000 ofiar / przez 5 dni
Chwatit, pięciolatku ?

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@SZS
Sorry, że dopiero teraz odpisuję!
No nie, zupełnie nie “chwatit”!
Podajesz fałszywe dane.
1) PW 1944: dokładna liczba ofiar nieznana, dane szacunkowe 150÷180 tysięcy w 63 dni trwania powstania;
2) Zbrodnia Katyńska 1940: operacje masowych egzekucji przeprowadzano przez około miesiąc, w okresie od marca do kwietnia 1940 po decyzji NKWD, zabito około 22 tys. polskich więźniów wojennych.
Różnice wynikają, nie z intencji, a technologii.
Ponadto pytając o różnice, nie miałem na myśli techniki, a skalę właśnie!
Stalin mordował bez różnicy obcych, ale i obywateli własnego kraju, a liczba mordów jest zbliżona, różnice są jedynie w technice mordowania. Hitlerowskie Niemcy ludobójstwo uczynili dobrze prosperującym biznesem, i jak każdy biznes jest doskonalony w celu osiągania większych zysków, a w ZSRR robienie biznesu było zakazane :)