Rosja wzywa WHO do zbadania biolaboratoriów w Nigerii

Opublikowano: 02.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2000

Poniższy materiał z rosyjskiej agencji prasowej w czasach wojny na Ukrainie może być propagandą.

W Nigerii, skąd pochodzi małpa ospa, działają co najmniej cztery laboratoria biologiczne kontrolowane przez USA, powiedział Igor Kiriłłow, szef oddziałów obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Federacji Rosji.

Przypomniał, że zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia zachodnioafrykański szczep patogenu małpiej ospy pochodzi z Nigerii – gdzie USA rozmieściły swoją infrastrukturę biologiczną. „Według dostępnych informacji, Waszyngton w Nigerii kontroluje co najmniej cztery laboratoria biologiczne” – stwierdził Kiriłłow. „W związku z tym warto zwrócić uwagę na pewien dziwny zbieg okoliczności, który wymaga dalszej specjalistycznej weryfikacji” – dodał.

„Według doniesień mediów europejskich i amerykańskich, na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa zorganizowanej w roku 2021, a więc w kontekście pandemii COVID-19, powstał scenariusz postępowania w przypadku wybuchu epidemii wywołanej nowym szczepem wirusa małpiej ospy” – stwierdził Rosjanin.

„Ze względu na liczne przypadki naruszania przez USA zasad bezpieczeństwa biologicznego i niedbałego przechowywania biomateriałów chorobotwórczych – wzywamy kierownictwo Światowej Organizacji Zdrowia do przeprowadzenia dochodzenia w finansowanych przez USA nigeryjskich laboratoriach w Abudży, Zarii i Lagos oraz do poinformowania społeczności światowej o jego wynikach” – sprecyzował Kiriłłow.

Jak wynika z wojskowych prezentacji informacyjnych, dwa kontrolowane przez USA laboratoria biologiczne działają w Abudży, jedno w Zarii, kolejne w Lagos.

Na podstawie: TASS.ru
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 02.06.2022 18:30

  Kolejna kontrolowana pandemia(strach). Ciekawe jak tym razem ludzie się zachowają? Czy jak do tej pory niczym bydło za które nas mają (COW ID), czy tym razem liczą że będziemy jak małpy? Chcą nas ośmieszyć i pozamykać w “klatkach”, jak w chinach?
  https://www.lifesitenews.com/news/china-elected-to-governing-board-of-world-health-organization-despite-role-in-origin-of-covid-19/

 2. Collega 02.06.2022 19:01

  Tym razem podobno mają być masowe zamieszki.
  Ale to też zaplanowane i kontrolowane przez władze światowe, w określonym celu, więc lepiej się w to nie mieszać. Zgromadzić wodę, żywność i opał na min. 2 miesiące i jak się zacznie dziać nie wychylać nosa aż nie wprowadzą tego, co mają wprowadzić.

 3. adambiernacki 02.06.2022 20:08

  Collega – Nie. Niczego im wprowadzić nie pozwolimy tak jak żyć ich rodzinom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.