Rosja wypuści zwierzęta z „więzienia dla waleni”

Opublikowano: 05.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W październiku 2018 ruszyło śledztwo w sprawie przetrzymywania i maltretowania około setki orek i waleni w małych zagrodach, niedaleko miasta Nachodka nad Morzem Japońskim w Rosji. Zdaniem rosyjskiego Greenpeace miały zostać sprzedane do Chin jako atrakcja turystyczna. W czwartek 4 kwietnia na konferencji prasowej szef Ocean Futures Society wraz z przedstawicielem Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska poinformował, że zwierzęta mają zostać wypuszczone. Cały ten proces może jednak zająć lata.

W sprawę przetrzymywania zwierząt w specjalnych morskich zagrodach zamieszane są cztery rosyjskie firmy, trwa śledztwo. W dodatku w niewoli, jak zaalarmował Greenpeace, zaginęły jedna orka i trzy białuchy. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że zapewne już nie żyją. Zagrody powstały nielegalnie z naruszeniem zasad połowu (zgodnie z założeniami Międzynarodowej Konwencji o uregulowaniu połowów wielorybów z 1982 roku, walenie mogą być trzymane w niewoli wyłącznie w celach naukowych i edukacyjnych). Hałas, którego narobili aktywiści w ubiegłym roku zmusił władze Rosji do podjęcia działań.

“Będziemy mogli uwolnić większość, jeżeli nie wszystkie zwierzęta. Mamy nadzieję, że mogą zostać połączone nie tylko z tymi samymi gatunkami, ale potencjalnie z ich rodziną, grupą lub przyjaciółmi” – powiedział na konferencji prasowej Jean-Michel Couesteau, założyciel Ocean Futures Society. “To nie będzie łatwe, ale mamy nadzieję, że się uda w większości przypadków.”

Wypuszczenie zwierząt w okresie zimowym było zbyt ryzykowne. Większość z nich i tak wykazuje już objawy hipotermii, ma zmiany na skórze i uszkodzone płetwy. Dlatego wypuszczanie musi odbywać się powoli i stopniowo, po podleczeniu zwierząt tak, aby nie wysłać ich na pewną śmierć.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: skeeze PixaBay.com
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o