Rosja wypuści zwierzęta z „więzienia dla waleni”

Opublikowano: 05.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1612

W październiku 2018 ruszyło śledztwo w sprawie przetrzymywania i maltretowania około setki orek i waleni w małych zagrodach, niedaleko miasta Nachodka nad Morzem Japońskim w Rosji. Zdaniem rosyjskiego Greenpeace miały zostać sprzedane do Chin jako atrakcja turystyczna. W czwartek 4 kwietnia na konferencji prasowej szef Ocean Futures Society wraz z przedstawicielem Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska poinformował, że zwierzęta mają zostać wypuszczone. Cały ten proces może jednak zająć lata.

W sprawę przetrzymywania zwierząt w specjalnych morskich zagrodach zamieszane są cztery rosyjskie firmy, trwa śledztwo. W dodatku w niewoli, jak zaalarmował Greenpeace, zaginęły jedna orka i trzy białuchy. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że zapewne już nie żyją. Zagrody powstały nielegalnie z naruszeniem zasad połowu (zgodnie z założeniami Międzynarodowej Konwencji o uregulowaniu połowów wielorybów z 1982 roku, walenie mogą być trzymane w niewoli wyłącznie w celach naukowych i edukacyjnych). Hałas, którego narobili aktywiści w ubiegłym roku zmusił władze Rosji do podjęcia działań.

“Będziemy mogli uwolnić większość, jeżeli nie wszystkie zwierzęta. Mamy nadzieję, że mogą zostać połączone nie tylko z tymi samymi gatunkami, ale potencjalnie z ich rodziną, grupą lub przyjaciółmi” – powiedział na konferencji prasowej Jean-Michel Couesteau, założyciel Ocean Futures Society. “To nie będzie łatwe, ale mamy nadzieję, że się uda w większości przypadków.”

Wypuszczenie zwierząt w okresie zimowym było zbyt ryzykowne. Większość z nich i tak wykazuje już objawy hipotermii, ma zmiany na skórze i uszkodzone płetwy. Dlatego wypuszczanie musi odbywać się powoli i stopniowo, po podleczeniu zwierząt tak, aby nie wysłać ich na pewną śmierć.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: skeeze PixaBay.com
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o