Rosja wprowadzi dowody osobiste dla cudzoziemców?

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 153

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji przygotowało projekt koncepcji nowelizacji ustawy federalnej przewidujący wydawanie cudzoziemcom dowodów osobistych z danymi osobowymi (karta ID). „Sputnik” zapoznał się z dokumentem.

Nowy projekt ustawy ma uprościć cudzoziemcom procedurę uzyskiwania rosyjskiego obywatelstwa i zatrudniania i może pojawić się w 2021 roku.

W ramach transformacji cyfrowej proponuje się, aby jeden dokument z elektronicznym nośnikiem informacji (dowód osobisty) był uznawany dla cudzoziemców, którzy uzyskają status rezydenta długoterminowego w Rosji, a także uzyskali prawo stałego pobytu, jako dokument tożsamości na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z projektem karta będzie wydawana na podstawie wniosku cudzoziemca. Aby ją uzyskać, należy złożyć odciski palców, fotografię i badanie lekarskie pod kątem braku niebezpiecznych chorób zakaźnych. Okres ważności takiego dokumentu ma wynosić 10 lat.

Zakłada się, że dla tych, którzy zamierzają mieszkać w Rosji krócej niż 90 dni, otrzymanie karty nie jest konieczne.

W przypadku różnych kategorii cudzoziemców proponuje się określenie różnych podstaw zawieszenia, a następnie wznowienia ważności dowodu osobistego. Jednocześnie, jak czytamy w dokumencie, aby odnowić dowód osobisty, konieczne będzie również przejście przez obowiązkowe procedury – takie same jak przy pierwszym otrzymaniu.

„Wydanie dowodu osobistego, jego wymiana i odnowienie, a także wprowadzenie w nim zmian będą dokonywane przez jednostki terytorialne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji w ramach świadczenia usług publicznych po uiszczeniu opłaty państwowej (z wyjątkiem niektórych kategorii cudzoziemców)” – czytamy w projekcie dokumentu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o