Rosja wprowadzi dowody osobiste dla cudzoziemców?

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 452

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji przygotowało projekt koncepcji nowelizacji ustawy federalnej przewidujący wydawanie cudzoziemcom dowodów osobistych z danymi osobowymi (karta ID). „Sputnik” zapoznał się z dokumentem.

Nowy projekt ustawy ma uprościć cudzoziemcom procedurę uzyskiwania rosyjskiego obywatelstwa i zatrudniania i może pojawić się w 2021 roku.

W ramach transformacji cyfrowej proponuje się, aby jeden dokument z elektronicznym nośnikiem informacji (dowód osobisty) był uznawany dla cudzoziemców, którzy uzyskają status rezydenta długoterminowego w Rosji, a także uzyskali prawo stałego pobytu, jako dokument tożsamości na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z projektem karta będzie wydawana na podstawie wniosku cudzoziemca. Aby ją uzyskać, należy złożyć odciski palców, fotografię i badanie lekarskie pod kątem braku niebezpiecznych chorób zakaźnych. Okres ważności takiego dokumentu ma wynosić 10 lat.

Zakłada się, że dla tych, którzy zamierzają mieszkać w Rosji krócej niż 90 dni, otrzymanie karty nie jest konieczne.

W przypadku różnych kategorii cudzoziemców proponuje się określenie różnych podstaw zawieszenia, a następnie wznowienia ważności dowodu osobistego. Jednocześnie, jak czytamy w dokumencie, aby odnowić dowód osobisty, konieczne będzie również przejście przez obowiązkowe procedury – takie same jak przy pierwszym otrzymaniu.

„Wydanie dowodu osobistego, jego wymiana i odnowienie, a także wprowadzenie w nim zmian będą dokonywane przez jednostki terytorialne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji w ramach świadczenia usług publicznych po uiszczeniu opłaty państwowej (z wyjątkiem niektórych kategorii cudzoziemców)” – czytamy w projekcie dokumentu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o