Rosja ukarała Google karą pieniężną

Opublikowano: 26.12.2021 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery

Liczba wyświetleń: 1652

Moskiewski sąd ukarał Google grzywną w wysokości ponad 7,2 mld rubli (tj. ok. 87 mln euro) za systematyczną odmowę usuwania informacji, które uważa za nielegalne – podały światowe agencje informacyjne.

To pierwsza taka grzywna nałożona w Rosji. W tym roku Rosja zwiększyła presję na duże firmy technologiczne. Według Roskomnadzoru od początku roku Google sporządziło szesnaście protokołów o systematycznym nieujawnianiu informacji zabronionych w Rosji.

W takich przypadkach wysokość grzywny ustalana jest przez sąd i może wynosić od 5 do 10 proc. rocznego zysku firmy. W ubiegłym roku obroty rosyjskiego biura Google przekroczyły 85 miliardów rubli.

Roskomnadzor rozpoczął podobną procedurę w stosunku do Facebooka. Niedługo ma zapaść decyzja w tej sprawie.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 28.12.2021 05:40

    ciekawe, jakie to były konkretnie te informacje których nie chcieli usunąć – bo IMO od tego zależy odróżnienie, kto tutaj miał racje 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.