Rosja oskarża USA o ingerencję w wybory parlamentarne

Opublikowano: 20.04.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 276

Eksperci rosyjskiego parlamentu przygotowali na jego zamówienie specjalny raport, w którym oskarżyli media związane ze Stanami Zjednoczonymi o ingerencję w ubiegłoroczne wybory parlamentarne w Federacji Rosyjskiej. Ich przekaz miał być bowiem jednostronny i krytykując rządzącą Jedną Rosję pokazywał on w jednoznacznie dobrym świetle opozycyjne Jabloko i Partię Narodowej Wolności.

Analitycy pracujący dla Centrum Informacji Politycznej oraz Departamentu Monitorowania i Analiz „M13” przygotowali specjalny raport dla rosyjskiej Dumy Państwowej, który miał podsumować ubiegłoroczne wybory parlamentarne. Wynika z niego, że media finansowane przez Stany Zjednoczone, takie jak Radio Swoboda, Voice of America i CNN, co prawda nie poświęciły kampanii wyborczej zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie przekazywały swoim odbiorcom jednostronne informacje.

Amerykańskie media miały być według rosyjskich analityków szczególnie niechętne rządzącej partii Jedna Rosja, która była przedstawiana głównie w negatywnym kontekście, a na przeciwległym biegunie znalazła się opozycja w postaci Jabloko oraz Partii Narodowej Wolności. Według ekspertów na świecie nasilają się działania wymierzone w Rosję, ponieważ amerykańskie jednostki wywiadowcze w ramach swoich struktur powołują jednostki do prowadzenia wojny informacyjnej.

Leonid Lewin, przewodniczący parlamentarnej komisji polityki informacyjnej, zaproponował całościowe zbadanie problemu ingerencji Stanów Zjednoczonych w rosyjską politykę wewnętrzną. Działalność amerykańskich mediów jest jego zdaniem jedynie elementem większego systemu presji USA na Rosję. Ponadto deputowani do Dumy Państwowej twierdzą, że skoro rosyjskie media padły ofiarą obostrzeń ze strony amerykańskich władz, to Rosja ma prawo do nałożenia odwetowych sankcji.

Na podstawie: ria.ru
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rumcajs 20.04.2017 11:50

    Zapewne z ta ingerencja to maja racje, ale moim zdaniem cała ta dyskusja ma przygotowac grunt do wyeliminowania tych mediów z przestrzeni rosyjskiej, gdy zachód zacznie uniemozliwiac prace ;sputnika”, oraz innych rosyjskich mediów nastawionych na “zachód”. W sumie to bedzie sprawiedliwie…..

  2. maciek 21.04.2017 00:24

    M13 , MI6 🙂 każdy ma sekcję antyszpiegowską ale ta z Dumy to chyba jakaś pechowa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.