Rosja oskarża ukraiński wywiad o wysadzenie gazociągu na Krymie

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1345

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oświadczyła, że za eksplozję gazociągu na Krymie, do której doszło 23 sierpnia, jest odpowiedzialny ukraiński wywiad.

Krymskie MSW informowało wcześniej, że 23 sierpnia nieznani sprawcy zniszczyli gazociąg w górskiej części półwyspu, gazociąg zaopatrywał w gaz miejscowość Pierewalnoje. Praca uszkodzonego gazociągu została wznowiona następnego dnia. W związku z eksplozją aresztowano dwie osoby.

Ustalono, że dywersja została zorganizowana przez oddział terenowy Głównego Dowództwa Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy w mieście Chersoń – przez tzw. służbę operacyjną Tawrija, przy udziale Medżlisu narodu Tatarów krymskich – głosi komunikat rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze FSB zatrzymali zastępcę przewodniczącego Medżlisu Narimana Dżeljalowa, uczestniczącego w organizacji wysadzenia gazociągu, oraz dwóch mężczyzn, którzy bezpośrednio dokonali wysadzenia obiektu. Jak poinformowano, mężczyźni na polecenie kierownictwa Medżlisu, wyjeżdżali w czerwcu na Ukrainę, gdzie zostali przeszkoleni w zakresie materiałów wybuchowych. Za wysadzenie gazociągu mężczyznom obiecano wynagrodzenie w wysokości 2000 USD. Wysadzenie gazociągu miało nastąpić „z okazji” Dnia Niepodległości Ukrainy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.