Rosja odpowiada NATO

Opublikowano: 17.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 348

Jakiś czas temu zakończył się szczyt NATO w Warszawie, podczas którego podjęto decyzję o rozmieszczeniu kolejnych batalionów w krajach bałtyckich, w tym również w Polsce. Na odpowiedź Rosji nie trzeba było długo czekać – wkrótce na Krymie pojawi się najnowocześniejszy rosyjski system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy.

Jak powiadomił podpułkownik Eugeniusz Olejnikow, zastępca dowódcy 18. Przeciwlotniczego Pułku Rakietowego 31. Dywizji Obrony Powietrznej, już w sierpniu na Półwyspie Krymskim rozmieszczony zostanie system rakietowy S-400 Triumf. Tamtejsza przestrzeń powietrzna była dotychczas chroniona przez system S-300.

Władimir Putin wielokrotnie zapowiadał że każde posunięcia NATO w Europie Wschodniej spotkają się z odpowiednią reakcją. Teraz mamy prawdopodobnie do czynienia z odpowiedzią na decyzje podjęte podczas szczytu NATO, czyli zwiększeniem swoich możliwości obronnych na Krymie. Skoro Amerykanie mają prawo instalować tarczę antyrakietową w Europie która ma rzekomo chronić przed zagrożeniem ze strony Iranu, jednocześnie traktując nasz kontynent jak swoje podwórko, to dlaczego Rosja nie mogłaby rozmieszczać własnego systemu obrony przeciwrakietowej na terytorium własnego kraju?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: SouthFront.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.