Rosja nas atakuje! A to tylko… szwedzka babcia

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1283

Anders Ygeman, odpowiadający w rządzie szwedzkim m.in. za nadzór nad wprowadzeniem technologii 5G podniósł poważny alarm twierdzeniem, że Rosja ingeruje w ten proces. Oskarżył mianowicie Rosję, że przy pomocy podstawionych botów i sterowanych wpisów próbuje zdestabilizować dyskusję nad problematyką sieci 5G w Szwecji.

Szwedzka telewizja publiczna SVT przeprowadziła jednak w tej sprawie własne śledztwo. Przyniosło ono zaskakujące rezultaty. Okazało się, że inicjatorka nawału wpisów (minister mówił o „atakach internetowych”) na profilu ministra na FB wcale nie była zorganizowana, sterowna z Moskwy czy Petersburga grupa rosyjskich programistów lecz staruszka, obywatelka Szwecji, Katarina Hollbrink.

Pani Hollbrink mieszka w Sztokholmie i, jak sama przyznała się dziennikarzom szwedzkiej telewizji, to za jej namową ponad 15 tysięcy Szwedów napisało do ministra posty z wątpliwościami o zdrowotnym wpływie sieci 5G na zdrowie ludzkie. O sobie mówi, że jest zwykła „szwedzką babcią”, zaniepokojoną promieniowaniem.

Grupa, którą założyła pani Hollbrink jest całkiem pokaźna i nazywa się „Promieniowanie Wi-Fi jest niebezpieczne dla zdrowia. Zatrzymajcie 5G”. Założycielka wezwała jej członków do napisania do ministra Ygemana na jego profilu na FB. W rezultacie na profilu ministra zrobił się tłok i zamieszanie. Na profil ministra wpłynęło w krótkim czasie ponad 2 tysiące wpisów. Ygeman zareagował jak pies Pawłowa. „Z pewnością wielu, którzy omawiają ten problem, to Szwedzi, ale kiedy mowa o 5G, to pojawia się ogromna różnica, polegająca na tysiącach komentarz od botów”, mówił wstrząśnięty minister. Nie mógł darować sobie komunikatu na FB: „Ygeman stał się tarczą rosyjskiego ataku internetowego”.

Szwedzcy dziennikarze pytali ministra, skąd takie wnioski. Okazało się, że sztab jego doradców doszedł do wniosku, że za wzmożonym ruchem na ministerialnym profilu muszą stać Rosjanie, bo wskazywały na „oczywiste znaki”. „To jest problem, który interesuje Rosję, na co wskazują śledztwa tak SVT, jak i instytucji innych krajów”, tłumaczył się Ygeman.

Na uwagę dziennikarzy, że rosyjska ogólna aktywność nie musi oznaczać, że akurat Ygeman został celem ataku, minister odpowiedział, że to możliwe, ale z drugiej strony trudno nie zauważyć „określonego rysunku bardziej niż istotnej aktywności wokół tego komentarza” oraz podobnych wydarzeń w innych krajach, gdzie związek Rosji i podobnej działalności „został udowodniony”.

„Szczęka mi opadła” – skomentowała to całe zamieszanie pani Katarina Hollbrink.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ