Rosja na liście krajów, w których handluje się ludźmi

Opublikowano: 02.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1021

Departament Stanu USA w opublikowanym w czwartek raporcie oskarżył Rosję o „aktywne wspomaganie” przymusowej pracy robotników z Korei Północnej i umieścił ją na liście 11 krajów, w których władze łamią amerykańskie normy przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Departament Stanu twierdzi, że Rosja nadal przyjmuje obywateli Korei Północnej, wydając im w 2020 roku prawie 3 tysiące nowych wiz turystycznych i studenckich. Stany Zjednoczone postrzegają to jako próbę ominięcia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ mających na celu likwidację północnokoreańskich obozów pracy w obcych krajach. „Rząd (Rosji) aktywnie uczestniczył w praktykach pracy przymusowej pracowników z Korei Północnej”.

„Rząd nie badał pracowników z Korei Północnej pod kątem oznak handlu ludźmi i nie zidentyfikował żadnych północnokoreańskich ofiar handlu ludźmi, pomimo wiarygodnych doniesień w poprzednich latach że Koreańska Republika Demokratyczno-Ludowa miała obozy pracy w Rosji i eksploatowała tysiące północnokoreańskich robotników” – czytamy w raporcie.

Poza Rosją na liście znajdują się Chiny, Afganistan, Birma, Kuba, Erytrea, Korea Północna, Iran, Sudan Południowy, Turkmenistan i Syria.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 1,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

No proszę… na liście sami wrogowie Usraella…. No chyba mi nikt nie powie że w GP czy III Reich się nie uskutecznia niewolnictwa… co jakiś czas wypadają na jaw sprawy…. a tamte rządy jakoś specjalnie się tym nie przejmuje…

vannamond
Użytkownik
vannamond

Co by ci biedni Koreańczycy zrobili bez swoich amerykańskich towarzyszy którzy tak się o nich troszczą. Najpierw co prawda spalili żywcem jakieś 3 ich miliony no ale teraz chronią ich przed wykorzystywaniem przez złych Rosjan czy innych Chińczyków. Rozumiemy ze jakby pracowali w amerykańskich łagrach to byłoby ok.