Rosja ma przechlapane. Ale nie wszędzie

Opublikowano: 31.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1412

Od czasu swojej agresji na Ukrainę, Rosja ma fatalny wizerunek na Zachodzie. Azja i Afryka nie są tak kategoryczne.

Fundacja „Alians dla demokracji” przeprowadziła badania dotyczące stosunku do Rosji po jej ataku na Ukrainę. Wyniki badania opublikował brytyjski „The Guardian”. Jak wynika z badania, co podkreśliło brytyjskie medium – najbardziej negatywny stosunek do Rosji przejawiały kraje liberalnej demokracji przede wszystkim z Europy.

55 proc. ankietowanych w krajach europejskich liczonych razem było zdania, że stosunki gospodarcze z Rosją należy zerwać. Na czele krajów z najbardziej radykalnie negatywnym stosunkiem do Rosji jest, co nie powinno nikogo dziwić, Polska, gdzie za zerwaniem relacji było 87 proc. pytanych, potem w kolejności Portugalia (79 proc.), Szwecja (77 proc.) Włochy (65 proc.), Wielka Brytania (65 proc.) i Niemcy (62 proc.). W USA za takim rozwiązaniem było 62 proc. pytanych. Ogólnie przeciwko Rosji wypowiadała się większość obywateli w 31 badanych państwach, z czego 20 znajduje się w Europie.

Nieco inaczej Rosję, nawet po rozpoczęciu przez nią wojny z ukraińskim sąsiadem, widzą w 20 krajach świata. Ponad połowa tam pytanych odpowiedziała, że Rosją nie należy zrywać relacji. Tak było w następujących państwach: Grecja, Kenia, Turcja, Chiny, Izrael, Egipt, Nigeria, Indonezja, RPA, Wietnam, Algieria, Filipiny, Węgry, Meksyk, Tajlandia, Maroko, Malezja, Peru, Pakistan, Arabia Saudyjska.

Rosja zatem może grać argumentem (i to robi), że nie wszyscy potępiają jej działania wobec Ukrainy, przedkładając dobre relacje gospodarcze nad oceny moralne. Jeżeli negatywny stosunek do stosunków gospodarczych z Rosją w Polsce nie jest dla nikogo zaskoczeniem, to zwraca uwagę chęć kontynuowania współpracy w takich krajach europejskich jak Grecja, Turcja, Węgry, Chiny , Meksyk i Indie. Niewielką tylko przewagę przeciwnicy Rosji mają w USA i Niemczech.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 31.05.2022 17:26

    Ale bzdury..Wcale nie ma ,,przechlapane,, Zachodnie ,,fast foody,, się wycofują? żadna tragedia. wrócą do wartościowego pożywienia a nie ,,śmieciowej,, chemii. Zachodnie koncerny technologiczne się wycofują? ŻADNA strata bo Chiny chętnie im ,,pomogą,, a technologicznie już przeganiają zachód. Po za tym Rosja rozwija własny przemysł elektroniki i całkiem dobrze im idzie ( w tym internet) Blokada Ropy? Chiny – największy rynek na świecie przyjmie każdą ilość tego surowca. I Inne kraje nie należące do tzw ,,zachodu,, Metale ziem rzadkich? to samo…i tak można wymieniać..nie ma to jak totalna propaganda..Putin jaki jest taki jest ale przynajmniej ma JAJA. A nasze ,,zachodnie ,,pacynki na stołkach? Totalne zero moralne i mentalne. Oddali już wszystko ,,zachodowi,, NIC już nie mamy. nawet zasoby naturalne już zostały ,,rozdysponowane,,..

  2. Rhumek 31.05.2022 18:19

    I o to właśnie chodzi. Co prawda nie nam, obywatelom Polski lecz innym…….. ,,obywatelom,,. Sprzedani do szczętu pod pozorem obronnego parasola.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.