Rosja i Chiny zbroją się w szybkim tempie

Opublikowano: 20.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 913

Według nowych danych opublikowanych przez szwedzką organizację badawczą, w ubiegłym roku nastąpił spadek wydatków wojskowych w Stanach Zjednoczonych, jak również w całej Europie Zachodniej i Środkowej, ale w Rosji, Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej nastąpił ich wzrost.

Nawet po redukcji wydatków przez USA ich budżet na zbrojenia nadal stanowi 39 procent światowych wydatków wojskowych. To o wiele więcej niż w jakimkolwiek innym kraj. Polityka zaciskania pasa przyczyniła się do 6 procent redukcji wydatków w porównaniu do ubiegłego roku. Wydatki wojskowe w Europie Zachodniej i Środkowej również spadły z tym, że o około 1,6 proc.

Tymczasem Rosja, jak stwierdza raport Sztokholmskiego Międzynarodowy Instytutu Badań nad Pokojem, zaplanowała wielką modernizację armii i zwiększyła swoje wydatki na zbrojenia aż o 16 proc. Jednym z przykładów zmian technologicznych w armii rosyjskiej jest dostosowywanie czołgów T-72 tak, aby były w stanie efektywnie walczyć w miastach

Według Instytutu, wzrost budżetu wojskowego Rosji, oraz jeszcze większy na Ukrainie, przyczynił się do wzrostu wydatków na cele wojskowe w Europie Wschodniej. W regionie, w którym żyjemy nastąpił najbardziej znaczący ze wszystkich regionów skok, aż o 15 proc. Biorąc pod uwagę możliwości armii polskiej i konsekwentną walkę z patriotyzmem w naszym kraju, miejmy nadzieje, że nie skończy się to dla nas jak zwykle.

Na podstawie: www.latimes.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.