Rolnicy niezadowoleni z wyników negocjacji z rządem

Opublikowano: 06.08.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 994

Pierwsze rozmowy protestujących niderlandzkich rolników z rządem kraju nie przyniosły żadnych poważnych rezultatów – poinformował po zakończeniu pierwszej rundy negocjacji w piątek 5 sierpnia przewodniczący Związku Organizacji Rolniczych i Ogrodniczych Siak van der Tack.

Według niego, dialog był poważny i twardy i udało się osiągnąć pewien postęp. Jednocześnie szef największego stowarzyszenia rolników w Holandii, które ma około 30 000 członków, stwierdził, że to nie wystarczy, by kontynuować negocjacje. „Piłka jest po stronie gabinetu”, aby spróbować odzyskać „zaufanie rolników i ogrodników” — powiedział van der Tack.

Ze swojej strony negocjator, a wcześniej znany polityk Johan Remkes zwrócił uwagę, że w Niderlandach panuje „poważny kryzys zaufania” do rządu i nie chodzi tylko o politykę azotową, z której rolnicy są niezadowoleni. „W każdym razie do przełamania impasu potrzebna jest kolejna rozmowa, która odbędzie się pod koniec sierpnia” — zaznaczył Remkes.

W spotkaniu, które trwało około czterech godzin, wzięli udział przedstawiciele 11 związków rolników. Najbardziej radykalne organizacje Agractie i Farmers Defence Force były reprezentowane przez Związek Organizacji Rolniczych i Ogrodniczych. Gabinet reprezentował premier Mark Rutte oraz trzech ministrów odpowiedzialnych za politykę azotową, rolnictwo i infrastrukturę.

Przypominamy, że protesty w Holandii trwają od czterech tygodni, i szczególnie nasiliły się na końcu lipca. Holendrzy są niezadowoleni z reform mających na celu „ograniczenie emisji tlenków azotu i amoniaku”, a także z rządowego programu konfiskaty ziemi. Rolnicy mówią, że działania te grożą zniszczeniem ich zawodu i bankructwem ich firm. Podobne akcje odbyły się w całej Europie. W protestach wzięli udział obywatele Niemiec, Francji, Polski, Węgier, Hiszpanii i Włoch. Niderlandzcy rolnicy otrzymali wsparcie także w Kanadzie.

Źródło: pl.News-Front.info

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.