Rola instrumentu COVID-19 w kryzysach płynności finansowej.

Opublikowano: 25.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 981

W niedawnym wywiadzie dla dr. Josepha Mercoli były menadżer BlackRock Edward Dowd opisał m.in. ważny związek pomiędzy kryzysami finansowymi i rolą jaką odegrał i nadal odgrywa w nich Covid-19. Zaznaczył, podobnie jak kilku innych analityków, że dokładnie na początku 2020 roku, kiedy pojawił się COVID-19 nastąpił kryzys płynności finansowej. Choroba w pełni przejęła przekaz medialny pozwalając na doraźne rozwiązanie problemów systemu finansowego.

Edward Dowd stwierdził w programie „Jesteśmy w 2022 roku i znowu się to rozkręca. A powodem, dla którego COVID-19 był ważny, jest to, że Rezerwa Federalna była w stanie zatkać dziurę w tym, co zaczynało przeradzać się w kryzys płynności finansowej.

„Wydrukowali o 65% więcej pieniędzy. Zapasy środków pieniężnych wzrosły o 65% rok do roku w 2020 r. i to było w stanie zamaskować kryzys. Potem, kiedy gospodarka została zamknięta, był to szok zewnętrzny, a nie wewnętrzny, więc kiedy otworzyli się ponownie z wszystkimi nowymi pieniędzmi w systemie, mieliśmy ożywienie na półtora roku. Rynki akcji oszalały, rynki kredytowe oszalały, a my znowu szliśmy do góry. Ale oto jesteśmy dwa lata później, [z] inflacją spowodowaną przez złą politykę administracji Bidena, UE, dodrukiem pieniądza… także COVID-19 zerwał wiele łańcuchów dostaw… Zasadniczo nie mieliśmy inflacji w towarach i usługach w ostatnich 12 latach. Mieliśmy inflację w aktywach, akcjach i obligacjach. To, co się teraz dzieje, to fakt, że realna gospodarka odczuwa skutki inflacji, złych polityk. Zaczynamy widzieć wzrost wartości dolara amerykańskiego, a dolar jest walutą rezerwową świata. W ciągu ostatnich 22 lat nastąpił ogromny wzrost tak zwanego długu denominowanego w dolarach… Mamy około 15 bilionów dolarów długu denominowanego w dolarach. Tak więc, kiedy dolar rośnie, wskazuje to na kryzys zadłużenia, ponieważ brakuje pieniędzy. Tam jest mniej dolarów. Ludzie walczą o dolary. A powodem, dla którego myślę, że nieuchronnie dojdzie do upadku, jest to, że nigdy nie widzieliśmy cyklu inflacji na surowcach z jednoczesnym wzrostem kursu dolara… Możesz argumentować, że jest to celowe, ponieważ polityka jest tak zła – oni ​​wstrzymują produkcję energii. Przed wojną ukraińską pierwszym rozkazem wykonawczym Bidena pierwszego dnia jego administracji było zamknięcie rurociągu Keystone. A więc jesteśmy. Myślę, że jesteśmy na końcu tej drogi. COVID-19 zapewniał ochronę bankom centralnym i rządom, ale pozwalał również na wprowadzenie systemu kontroli. Jeśli wszystko się zawali, czy nie byłoby miło mieć system kontroli, w którym podróżowanie jest ograniczone, można winić za to wirusa, tworzyć paszporty szczepionkowe, które następnie są łączone z cyfrowymi dowodami, a następnie z cyfrową walutą banku centralnego. Myślę więc, że COVID-19 był wygodną wymówką. W miarę upływu czasu zaczynam myśleć, że to był plan. Nie mam dowodów, ale fakt, że nie zatrzymujemy tego, co się dzieje, sugeruje mi, że jest to spisek i nie chcą zatrzymać wprowadzania tych szczepionek. A im dłużej to trwa, tym bardziej nabieram przekonania, że ​​COVID-19 mógł być planem. Mówiłem, że to wygodna wymówka, ale im dłużej to trwa, tym bardziej staje się absurdalne. Więc myślę, że był w tym jakiś zły zamiar” – powiedział Dowd.

Dalej Edward Dowd podkreślił, iż instrument COVID-19 jest nadal w politycznej grze. Chiny wykorzystują go od kilku miesięcy jako „Politykę zero COVID-19” zamykając całe miasta i blokując ludzi w domach, aby maskować potężny kryzys finansowy. W ten sposób rząd Chin uniemożliwia ludziom na wycofywanie pieniędzy z banków, runów na banki i organizowania protestów.

„Podejrzewam, że mogą spróbować staroświeckiej dobrej wojny. Wojna zwykle rozwiązuje wiele problemów. To, o co musimy się martwić, to Chiny. Chiny mają problem demograficzny. Przeżywają spadek demograficzny, który rozpoczął się w 2020 roku… W latach 1980. i 1990. wszyscy mówili, że Japonia wyprzedzi Stany Zjednoczone. Załamali się i stracili dwie dekady. Chiny właśnie są w tym samym miejscu. Larry Fink jest dobrym biznesmenem, ale jedzie do Chin dokładnie w złym momencie. Moim skromnym zdaniem Chiny są załatwione. To przekorny punkt widzenia, ale poparty danymi… Są nadmiernie zadłużeni i dosłownie implodują. Wiele z tych blokad COVID-19, które widzieliście w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to nic innego jak ukrywanie masowego wycofywania gotówki z banków [runów na banki]. Jedną z ich największych obaw… jest ich własna populacja. Dopóki karmili ludzi i zdobywali pracę, nie musieli się martwić. Jeśli nastąpi załamanie gospodarcze, to tradycyjnie większość krajów tworzy zewnętrznego demona, który jednoczy wszystkich. Jeśli byłbym Chinami, i byłbym przy władzy i byłbym złą osobą, zacząłbym coś z Tajwanem tylko po to, aby wszyscy skupili się na zewnętrznych problemach” – stwierdził Edward Dowd.

Jak widzimy związek pomiędzy COVID-19 i ekonomią jest niezwykle istotny ponieważ choroba jest nowym instrumentem politycznym pozwalającym na regulację przepływu środków i ochronę systemu bankowego. Jak postuluje Dowd kolejne problemy finansowe będą narastały na przestrzeni kolejnych 2 lat i jest niemalże pewnym, że rządzący będą wykorzystywali ten instrument epidemii by chronić systemy finansowe.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 25.09.2022 12:32

    W Europie błazenada zwana “pandemią Covid19” zaraz ostatecznie wyciągnie kopyta. Utrzyma się jedynie w Azji, głównie Chinach oraz odizolowanych, odległych satrapiach o małej liczbie ludności, takich jak Kanada i Australia. W naszej części świata dotkliwą porażkę zadał jej rosyjski car, idiotycznie napadając na Ukrainę.

    Dzięki temu posunięciu nie dało się już dłużej utrzymywać jakichś “obostrzeń” czy innych zamordyzmów. Bo nikt nawet nie próbował wymagać ich przestrzegania od 10-milionowej rzeszy uchodźców wojennych, która zwaliła się na Europę. Jednocześnie pokazując absurd i bezsens WSZYSTKICH “covidowych” zamordyzmów. Oto nagle, z dnia na dzień w polskich, czeskich a później niemieckich miastach pojawiły się setki tysięcy ludzi. Stłoczonych, bez “maseczek”, bez “szczepień”, bez “paszportów covidowych” i innych absurdów. Wszystko to w szczycie sezonu grypowego.

    I co? Jakieś tysiące trupów? Masowe groby? Zapchane szpitale. Nic. Po prostu nic, na dworcach szpilki nie szło wetknąć, ludzie masowo nocowali w jakichś szkołach, halach, gdzie się dało. Pandemia? Zniknęła! Teraz ostatecznie dobija ją również car, za pomocą swojej debilnej mobilizacji. Bo idąc tropem covidiańskich bredni cała ta armia poborowych powinna od razu legnąć, nie od ukraińskiej artylerii a od straszliwego Covidu. Nic takiego się nie dzieje i się nie stanie. Ludzie też to widzą, dlatego ten straszak pozostanie jedynie w krajach, które już wymieniłem. I dlatego Biden ogłosił niedawno “koniec pandemii”. Sorry, koncerny farmaceutyczne. Na kolejny jackpot trochę sobie poczekacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.