Rok temu policjant strzelił człowiekowi w głowę na Podhalu

Opublikowano: 26.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1228

Żadnych konsekwencji nie poniósł jak dotąd funkcjonariusz, który w czerwcu 2020 roku zastrzelił w Kościelisku-Kirach młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzież paliwa. Prokuratura, która jeszcze niedawno w ekspresowym tempie stawiała zarzuty uczestniczkom Strajku Kobiet, w tej sprawie wykazuje znaczącą ślamazarność.

Rodzina zamordowanego Dariusza N. nazywa to zdarzenie „egzekucją”. 28-latek zostawił partnerkę, która była wtedy w ciąży. Policjant nadal otrzymuje pensję, przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Do tragedii doszło 27 czerwca na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach. Policjanci namierzyli jednego z mężczyzn, podejrzanych o dokonywanie drobnych kradzieży – odlewanie paliwa z maszyn budowlanych. Podczas pościgu jeden z funkcjonariuszy z niezrozumiałych powodów wyciągnął broń i wpakował kulę w głowę jednego z uciekających. Ten mimo reanimacji i pomocy pogotowia zmarł.

Rodzina Dariusza do dziś nie może się pozbierać. Jego dziewczyna spodziewała się dziecka, miała termin wyznaczony na lipiec 2020. Syn, który przyszedł na świat, nigdy nie zobaczy swojego ojca, bo panu policjantowi wystrzelił pistolet. „Najgorsze jest to, że cały czas patrze na telefon, czy on nie dzwoni” – mówiła do kamery zapłakana kobieta. „Co to za policjant był? Jak on mógł go po prostu zastrzelić?” – to słowa teścia, który następnego dnia znalazł kawałki czaszki na miejscu zdarzenia. „Czy ci policjanci mają w ogóle jakieś sumienie?” – kiwa głową siostra. Ich życie już na zawsze zostanie naznaczone tym, co wydarzyło się 27 czerwca.

Prokuratura do dziś nie ustaliła okoliczności zdarzenia. Do krakowskich śledczych wpłynęła kolejna opinia z Instytutu Ekspertyz Sądowych, konieczna do zlecenia kompleksowej ekspertyzy balistycznej.

„Po wykonaniu wszystkich zleconych ekspertyz niewykluczone jest ponowne przesłuchanie niektórych świadków, a następnie podjęcie decyzji merytorycznej co do dalszego biegu śledztwa” – mówi w rozmowie z „Faktem” Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

„Policjant jest nadal zatrudniony w zakopiańskiej komendzie, ale przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim” – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Warto pamiętać, że policjant nie ma prawa używać broni palnej poza sytuacją, w której zagrożone jest życie, zdrowie lub wolność funkcjonariusza lub innej osoby, albo też gdy osoba ścigana ma zamiar użyć materiału wybuchowego lub innego niebezpiecznego przedmiotu.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o