Rok 2017 „Rokiem UPA”?

Opublikowano: 29.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 214

Specjalna Komisja Rady Miasta Kijowa uzgodniła projekt decyzji „W sprawie ogłoszenia 2017 roku w Kijowie Rokiem Ukraińskiej Rewolucji i Ukraińskiej Powstańczej Armii”, czytamy na stronie internetowej organu ustawodawczego.

Z taką inicjatywą wystąpił deputowany Rady Miasta Kijowa Jurij Sirotiuk. Uważa on, że oświetlenie działalności ukraińskich nacjonalistów jest niezbędne dla „konsolidacji narodu, zachowania suwerenności państwowej i tożsamości narodowej”.

Projekt Sirotiuka został już rozpatrzony przez Komisję Rady Miasta Kijowa ds. Miejscowego Samorządu, Stosunków Regionalnych i Międzynarodowych. Decyzję powinna również uzgodnić Komisja ds. Kultury, Turystyki i Polityki Informacyjnej.

W ramach „roku UPA” planuje się przeprowadzenie konferencji naukowych i praktycznych, wystaw dokumentów archiwalnych i fotografii. Ponadto władze zamierzają zorganizować szereg przedsięwzięć w kijowskich szkołach i wzmocnić świadomość wśród młodych ludzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

„konsolidacji narodu, zachowania suwerenności państwowej i tożsamości narodowej”. Jakiego narodu?? niema i nie było narodu ukraińskiego – a to “państwo” to sztuczny twór a Upa to zbrodniarze a nie żadna armia, tylko – zdegenerowane grupy mordujące Polaków na zlecenie, jak dobrze pamiętam nazistów (Niemców) i kij wie kogo jeszcze…w każdym razie ,naszych wrogów…A te marionetki w Kijowie są idiotami…Usraela. Jak się mylę, proszę o poprawkę..