Rok 2017 „Rokiem UPA”?

Opublikowano: 29.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 905

Specjalna Komisja Rady Miasta Kijowa uzgodniła projekt decyzji „W sprawie ogłoszenia 2017 roku w Kijowie Rokiem Ukraińskiej Rewolucji i Ukraińskiej Powstańczej Armii”, czytamy na stronie internetowej organu ustawodawczego.

Z taką inicjatywą wystąpił deputowany Rady Miasta Kijowa Jurij Sirotiuk. Uważa on, że oświetlenie działalności ukraińskich nacjonalistów jest niezbędne dla „konsolidacji narodu, zachowania suwerenności państwowej i tożsamości narodowej”.

Projekt Sirotiuka został już rozpatrzony przez Komisję Rady Miasta Kijowa ds. Miejscowego Samorządu, Stosunków Regionalnych i Międzynarodowych. Decyzję powinna również uzgodnić Komisja ds. Kultury, Turystyki i Polityki Informacyjnej.

W ramach „roku UPA” planuje się przeprowadzenie konferencji naukowych i praktycznych, wystaw dokumentów archiwalnych i fotografii. Ponadto władze zamierzają zorganizować szereg przedsięwzięć w kijowskich szkołach i wzmocnić świadomość wśród młodych ludzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 29.04.2017 18:03

    „konsolidacji narodu, zachowania suwerenności państwowej i tożsamości narodowej”. Jakiego narodu?? niema i nie było narodu ukraińskiego – a to “państwo” to sztuczny twór a Upa to zbrodniarze a nie żadna armia, tylko – zdegenerowane grupy mordujące Polaków na zlecenie, jak dobrze pamiętam nazistów (Niemców) i kij wie kogo jeszcze…w każdym razie ,naszych wrogów…A te marionetki w Kijowie są idiotami…Usraela. Jak się mylę, proszę o poprawkę..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.