„Pierdol się” – rada Rogera Watersa dla Zuckerberga

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3325

To reakcja znanego muzyka z zespołu Pink Floyd na propozycje „Facebooka”, by wykorzystać jedną ze sztandarowych, antysystemowych pieśni kultowego zespołu.

Roger Waters to człowiek legenda. Nie tylko jako wokalista i gitarzysta zespołu Pink Floyd, ale też jako zaangażowany działacz społeczny.

Facebook Marka Zuckerberga zwrócił się do Watersa z propozycją, by udzielił zgody na wykorzystanie części jego piosenki „Another Birck in the Wall”. Miała być wykorzystana do reklamowania Instagrama, również będącego własnością Zuckerberga. Oferowano muzykowi za to nader pokaźne pieniądze. Waters zareagował bardzo emocjonalnie. Swoją wulgarną odpowiedź, którą skierował do Marka Zuckerberga, zacytował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

„Skontaktował się ze mną dziś rano, z ofertą na ogromną, ogromną kwotę” – mówił Waters. „Odpowiedź brzmi – pierdol się. Nie ma mowy”. Gitarzysta powiedział, że to kolejny ruch multimiliardera, by „przejąć wszystko” i dodał, że nie chce być „częścią tego gówna”, mając zapewne na myśli wszechwładne i wszechwiedzące o wszystkich swoich klientach struktury stworzone przez Zuckerberga. Waters nazwał też Zuckerberga idiotą i przypomniał mu, że zaczynał swoja karierę od stworzenia porównywarki zdjęć dziewczyn z kampusu, gdzie mieszkał on i jego koledzy.

Roger Waters na konferencji powiedział jeszcze, że nie chce przykładać ręki do zwiększenia potęgi Facebooka i jego twórcy. Przypomniał, że słowa piosenki: „Nie potrzebujemy edukacji. Nie potrzebujemy kontroli myśli”, są całkowicie sprzeczne z istotą działania Facebooka.

To oczywiście tylko gest jednego, dość znanego muzyka pod adresem jednego z najbogatszych ludzi świata. Facebookowi to nie zaszkodzi. Dobrze jednak, że choć ktoś dał małego prztyczka w nos człowiekowi, któremu wydaje się, że może wszystko.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 17.06.2021 12:27

    co to piredol

  2. Admin WM 17.06.2021 16:48

    Nie zauważyłem literówki. Już poprawiłem.

  3. Tallis Keeton 09.08.2021 04:02

    brawo 🙂 wielki szacunek dla pana Watersa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.