Rodzice walczą z lekarzami by utrzymać dziecko przy życiu

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 8

Rodzice sześcioletniej dziewczynki toczą batalię przeciwko lekarzom, którzy chcą odłączyć ich córkę od aparatury podtrzymującej życie. Dziewczynka ma poważne zaburzenia neurologiczne, prowadzący leczenie sugerują, że w tym przypadku pozostaje jedynie opieka paliatywna.

Matka i ojciec dziecka sami są lekarzami i nie zgadzają się z decyzja kolegów po fachu, tymczasem NHS skierował sprawę do sądu, w czwartek odbędzie się rozprawa.

Sześciolatka cierpi na zaburzenie neurodegeneracyjne, które prowadzi do degeneracji a z czasem do obumierania komórek nerwowych. U dziecka stwierdzono „schyłkową niewydolność oddechową”, prawnik reprezentujący NHS stwierdził, że pacjent jest w stanie terminalnym (bliskim śmierci).

Rodzice dziewczynki nie chcą by odłączono ją od aparatury, wiedząc, że bez specjalistycznych urządzeń umrze.

Sophia Roper, która reprezentuje rodziców w sądzie, przyznała dyplomatycznie, że relacje z lekarzami „bezpowrotnie się zepsuły”. Prawniczka zwraca uwagę na potrzebę dyskusji na temat tego, co leży w najlepszym interesie dziecka i kto powinien zdecydować, kiedy przerwać leczenie.

To nie pierwszy tego typu przypadek w Wielkiej Brytanii. Troje innych dzieci – Charlie Gard, Alfie Evans i Isaiah Haastrup – zmarło po tym, jak sędziowie orzekli, że lekarze powinni przerwać leczenie.

Wciąż trwa też proces w sprawie pięcioletniej Tafidy Raqeeb, która doznała uszkodzenia mózgu w lutym tego roku i według ekspertów nie ma szans na wyzdrowienie. Jej rodzice, Shelina Begum i Mohammed Raqeeb, chcą skorzystać z pomocy włoskich lekarzy, którzy zaoferowali rodzinie pomoc.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o