Rodzice szwedzkich uczniów nie puścili ich na spektakl o LGBT

Opublikowano: 09.12.2021 | Kategorie: Edukacja, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1997

Rodzice uczniów jednej ze szwedzkich szkół nie puścili swoich dzieci na przedstawienie teatralne, bo dotyczyło ono tematyki związanej z LGBTQWERTY. Największe konsekwencje za wezwanie do jego bojkotu poniósł działacz szwedzkich Chrześcijańskich Demokratów, nawołujący tym samym do oporu wobec zajęć będących elementem obowiązku szkolnego.

Magnus Gustafsson, lokalny polityk Chrześcijańskich Demokratów (KD) w miejscowości Pajala na północy Szwecji, zachęcał rodziców do nieposyłania swoich dzieci na zajęcia szkolne, gdy ich częścią będzie przedstawienie teatralne. Było ono bowiem poświęcone tematyce LGBTQWERTY, a więc naruszało zasady neutralności politycznej.

Chadecki działacz w swoich internetowych wpisach nazwał zabawnym fakt, że do szwedzkich szkół wpuszczani są „współcześni wyznawcy tęczy”. Jego zdaniem symbol używany obecnie przez mniejszości seksualne nie ma nic wspólnego z jego pierwotnym znaczeniem. Gustafsson tłumaczył później, że nie wzywał do bojkotu przedstawienia, ale chciał, żeby najpierw z jego treścią zapoznali się rodzice.

Opinie wygłoszone przez działacza KD wzbudziły kontrowersje w jego własnym ugrupowaniu. Ostatecznie musiał on zrezygnować ze wszystkich pełnionych przez siebie funkcji politycznych.

Gustafsson spotkał się także z krytyką dyrektora szkoły w Korpilombolo pod Pajalą. Roger Kero zwracał uwagę na jego funkcje polityczne, a także przypomniał, iż przedstawienie było jednym z elementów realizacji obowiązkowego programu nauczania.

Ostatecznie okazało się, że dyrektor placówki wyraził zgodę na pozostanie w domu dzieci, których rodzice nie życzyli sobie indoktrynacji ze strony LGBTQWERTY. Zamiast tego uczniowie dostali zadania do wykonania w swoim miejscu zamieszkania.

Na podstawie: Friatider.se, Svt.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.