Rodzice skarżą do sądu dyskryminujące uchwały żłobkowe

Opublikowano: 28.11.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 879

Piątka rodziców z Warszawy zaskarżyła do sądu dyskryminujące nieszczepione dzieci uchwały żłobkowe. 28 listopada o godz. 9:00 i 9:20 odbędą się posiedzenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przy ul. Jasnej 2/4 w sali F. Zamieszczamy stanowisko Stowarzyszenia STOP NOP, które zostanie dzisiaj złożone w sądzie.

Warszawa, 28.11.2019 r.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
ul. Św. Marcin 29/8
61-806 Poznań

Wojewódzki Sąd Administracyjny
Wydział II w Warszawie
ul. Jasna 2/4
00-013 Warszawa
Sygnatura: II SA/WA 1322/19 oraz II SA/WA 1323/19

Zgłoszenie do postępowania wraz ze stanowiskiem w sprawie

W związku z Uchwałami Rady m. st. Warszawy nr VII/103/2019 z 14.02.2019 r. w sprawie zmiany statutów żłobków oraz XI/222/2019 z 11.04.2019 r. zmieniającą uchwałę w sprawie zmiany statutów żłobków,

wprowadzającymi wymuszenie odbycia wszystkich obowiązkowych szczepień ochronnych przez dzieci jako kryterium zwiększającym szanse przyjęcia dziecka do żłobka, wnioskujemy o przyjęcie zgłoszenie Stowarzyszenia do postępowania przed sądem, przyjęcie stanowuska oraz uwzględnienie skarg złożonych przez rodziców w tej sprawie i uchylenie ww. uchwał.

Reprezentujemy ponad 120 tysięcy osób, które w 2018 roku poparły projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej STOP NOP, a której celem jest respektowanie praw człowieka, pacjenta i szacunek dla polskich rodzin, poprzez wprowadzenie dobrowolnych szczepień wzorem 20 państw europejskich, bezpiecznej kwalifikacji do szczepień, pełnej informacji, poprawy systemu odnotowywania NOP (niepożądanych odczynów poszczepiennych) oraz kontroli społecznej zmian kalendarza szczepień.

Organizacja jest jedną ze 130 organizacji z całego świata zwracających się do Światowej Organizacji Zdrowia z listem otwartym w sprawie bezpieczeństwa szczepień, który podkreśla, że długoterminowy wpływ szczepionek i programów szczepień na układ immunologiczny oraz ich potencjalna rola w generowaniu chorób przewlekłych nie jest oceniana i analizowana.

„Urazy spowodowane przez szczepionki mogą być ciężkie i skomplikowane oraz są często przyczyną cierpienia dzieci, które wymagają opieki przez całe życie (…) zgodnie z zasadami sprawiedliwości i solidarności, potrzebne są mechanizmy, aby zapobiec nieumyślnemu pasożytowaniu na ofiarach szczepień” – czytamy na stronie Światowej Organizacji Zdrowia.

W liście otwartym podkreślamy, że dla przywrócenia utraconego zaufania konieczne jest aby przed wydaniem jakiegokolwiek rodzaju rekomendacji lub zatwierdzenia, wszystkie szczepionki zostały poddane:

– szeroko zakrojonym próbom klinicznym prowadzonym przez podmioty niezależne od producentów

– średnio i długoterminowym badaniom dotyczącym wydajności i bezpieczeństwa, nie tylko określonej liczbie dni

– testom na właściwości rakotwórcze

– testom dotyczącym płodności

– testom dotyczącym ciąży, spontanicznego poronienia i rozwijającego się płodu

– testom skutków mutagennych (zmian wywołanych w DNA)

– testom wpływu na układ nerwowy i rozwój mózgu

– testom z prawdziwie obojętnym placebo, prawie nigdy niewykonywanych dla szczepionek.

– badaniom adjuwantów i środków konserwujących, takich jak aluminium i rtęć, oraz ich bioakumulacji

– innych użytych materiałów toksycznych jak polisorbat 80, formaldehyd

– bezpieczeństwa szczepionki i wieku podawania

– wpływu pełnych harmonogramów szczepień na ogólny stan zdrowia populacji

– porównania szczepionych i nieszczepionych populacji w kontekście zdrowia globalnego

– przekazywania wirusów przez osoby świeżo zaszczepione szczepionką zawierającą żywe wirusy, taką jak na przykład odra-świnka-różyczka, na ospę wietrzną i grypę

– użycia szczepionek kombinowanych i podawania wielu szczepionek tego samego dnia.

Polskie urzędy zajmujące się zdrowiem nie dostarczają odpowiedzi, danych i badań dotyczących bezpieczeństwa szczepień w celu uspokojenia obywateli o czym świadczą załączone pisma.

A tymczasem stan zdrowia polskich dzieci jest coraz gorszy. Co czwarte jest chore przewlekle i problem narasta. To nowa epidemia. Świadczy o tym również szybko rosnąca liczba hospitalizacji dzieci, co jest zbieżne czasowo z rozszerzaniem obowiązkowego kalendarza szczepień, wzrostem realizacji nowych szczepień zalecanych i użycia nowych szczepionek wieloskładnikowych (szczególnie u coraz intensywniej szczepionych niemowląt).

„Na podstawie różnych źródeł można podać, że występują one (choroby przewlekłe) u 20–25% populacji (bez uwzględnienia otyłości). Najczęstsze to: choroby alergiczne, astma oskrzelowa, padaczka, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby genetycznie uwarunkowane” (źródło: „Stan zdrowia dzieci i młodzieży w Polsce”, Biuro Analiz Sejmowych).

A ryzyko szczepień jest realne. Świadczy o tym każda ulotka szczepionki oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania, gdzie czytamy „Jako ciężki niepożądany odczyn poszczepienny kwalifikuje się niepożądany odczyn poszczepienny, który zagraża życiu i może:

1) wymagać hospitalizacji w celu ratowania zdrowia;

2) prowadzić do trwałego ubytku sprawności fizycznej lub umysłowej;

3) kończyć się śmiercią”

oraz

„niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):

a) encefalopatia,

b) drgawki gorączkowe,

c) drgawki niegorączkowe,

d) porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym,

e) zapalenie mózgu,

f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,

g) zespół Guillaina-Barrégo;

3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:

a) bóle stawowe,

b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,

c) gorączka powyżej 39°C,

d) małopłytkowość,

e) nieutulony ciągły płacz,

f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,

g) reakcja anafilaktyczna,

h) reakcje alergiczne,

i) uogólnione zakażenie BCG,

j) wstrząs anafilaktyczny,

k) zapalenie jąder,

l) zapalenie ślinianek,

m) porażenie splotu barkowego,

n) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.”

Stanowisko ekspertów wakcynologii świadczy, że system NOP jest niewiarygodny i odnotowywane w nim jest zaledwie od 1 do 10% przypadków o czym świadczy również lista zgłoszonych do Stowarzyszenia przypadków śmierci dzieci.

Droga do odzyskania zaufania do lekarzy, systemu ochrony zdrowia i szczepień, nie prowadzi przez sankcje i przymus administracyjny oraz ograniczenia odbierane przez rodziców jednoznacznie jako dyskryminujące.

System szczepień w skali krajowej i międzynarodowej wymaga naprawy. Wszelkie zaostrzenia prawa i wprowadzanie kolejnych sankcji wobec rodziców odmawiających zgody na szczepienia, szczególnie gdy u dziecka wystąpił NOP, będą powodować jeszcze większy bunt i narastanie problemu.

Ryzyko powikłań poszczepiennych powinno być zminimalizowane oraz przestrzegane prawo do wolnej i świadomej zgody. Zaskarżone przez rodziców uchwały są sprzeczne z tymi celami i niebezpieczne dla dzieci.

Z poważaniem,
Justyna Socha
Piotr Jawornik

Załączniki:
1. Pisma z urzędów dotyczące braku badań bezpieczeństwa szczepień.
2. Lista zgonów zgłoszonych do Stowarzyszenia STOP NOP.

Źródło: StopNOP.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
trewor23
Użytkownik
trewor23

u lekarza który chce podać nam szczepionkę mówimy: bardzo bym chciał się zaszczepić “psze” pana, ale na ulotce napisane jest że nie wolno podać jak którykolwiek ze składników jest dla mnie niebezpieczny lub jestem uczulony. A ja ne wiem czy jestem uczulony :) i dlatego nie wezmę tego…

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Widać że nie masz dzieci i nie byłeś u lekarza na szczepienie. To nie jest takie proste. I tak podadzą do sanepidu.