Rodzice przestraszyli się niezamaskowanego nauczyciela

Opublikowano: 12.09.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1910

Rodzice z liczącego 600 mieszkańców miasteczka Sointula na Vancouver Island w Kanadzie w zeszłym tygodniu nie puścili swoich dzieci na lekcje, ponieważ prowadzący je nauczyciel miał zwolnienie z noszenia maseczki w klasie. W środę w domach zostało 28 z 34 uczniów. W szkole A.J. Elliot Elementary uczy tylko dwóch nauczycieli.

Brittany Swanson, matka trojga uczniów i przewodnicząca rady rodziców, powiedziała, że czułaby się niekomfortowo posyłając na lekcje swoje dzieci, które są za małe, by być zaszczepione, a przez cały dzień w szkole miałyby kontakt z nauczycielem bez maseczki. Swanson dowiedziała się, że władze szkoły nie będą prosić nauczyciela o przedstawienie zaświadczenia od lekarza zwalniającego z noszenia maseczki ani też rodzice nie zostaną poinformowani, czy nauczyciel się zaszczepił (ze względu na ochronę prywatności).

Ministerstwo edukacji oświadczyło od razu, że skontaktuje się z wydziałem edukacji sprawującym nadzór nad szkołą w Sointula, by dokonać przeglądu przyjętego planu bezpieczeństwa. Na tę chwilę według prowincyjnych wytycznych w roku szkolnym 2021/22 wszyscy pracownicy szkół i uczniowie w klasach 4–12 muszą nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, oprócz tych osób, które nie mogą ich nosić z przyczyn „zdrowotnych lub behawioralnych” lub nie mogą używać maseczki bez pomocy drugiej osoby. Prowincja potwierdza, że nie ma obowiązku szczepień nauczycieli.

Ostatecznie 10 września dyrektor szkoły podstawowej poinformował, że nauczyciel „przyjął propozycję innej tymczasowej posady w ramach tego samego wydziału oświaty”. Na jego miejsce od tego tygodnia przychodzi inny nauczyciel normalnie pracujący na zastępstwa. Rada rodziców jest usatysfakcjonowana takim rozwiązaniem.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 12.09.2021 17:08

    Dodajcie w tutule ze to chodzi o Kanade bo juz sie przestraszylem ze w Polsce tacy d e b ile zyja…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.