„Rodzic” w Kanadzie znów po nowemu

Opublikowano: 10.07.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1375

Rząd Kanady aktualizuje prawną definicję „rodzica”, aby ułatwić niektórym rodzicom przekazanie obywatelstwa kanadyjskiego swoim dzieciom.

Wcześniej dzieci urodzone przez Kanadyjczyków za granicą automatycznie otrzymywały obywatelstwo tylko wtedy, gdy istniał związek genetyczny między rodzicem a dzieckiem.

Rząd ogłosił w czwartek, że Kanadyjczycy, którzy są prawnymi rodzicami dziecka w momencie jego urodzenia, będą mogli przekazać obywatelstwo.

Laurence Caron, która jest Kanadyjką, i jej partnerka Elsje van der Ven, która jest Holenderką, uzyskały tę zmianę po długiej bitwie prawnej.

Kiedy cztery lata temu van der Van urodziła syna, kiedy mieszkali w Holandii, para poszła złożyć wniosek o obywatelstwo kanadyjskie i dowiedziała się, że nie otrzyma go automatycznie. Powód: materiał biologiczny Caron nie został wykorzystany do zapłodnienia.

Ich starania doprowadziły do nowej interpretacji pojęcia „rodzic”, które ma być obecnie „bardziej inkluzywne dla społeczności LBGTQ”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.