Rodak rodakowi wilkiem

Opublikowano: 29.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 487

Brytyjski sąd skazał mieszkańca Londynu, który zmuszał do niewolniczej pracy czwórkę Polaków. 26-letni Jonatan M. usłyszał wyrok wynoszący 18 miesięcy pozbawienia wolności. Uznano go winnym handlu ludźmi.

To miała być dla nich szans na rozpoczęcie nowego życia. Znacznie wyższe, niż w Polsce zarobki i świetne warunki mieszkaniowe – taka wizja skusiła trzech mężczyzn i jedną kobietę z Poznania do skorzystania z oferty niejakiego Jonatana M. Mieszkający w Londynie mężczyzna sprowadził ich do Londynu w styczniu 2016 roku. I wtedy zaczął się ich koszmar.

Bardzo szybko okazało się, że wizja, którą kreślił przed przyjazdem miała niewiele wspólnego z rzeczywistością. Świeżo upieczeni imigranci zostali stłoczeni w ciasnym pokoju, gdzie musieli spać na podłodze. Wymarzona praca okazała się zatrudnieniem w pralni w pobliskim Essex i wiązała się z trwającą 12 godzin harówką, sześć dni w tygodniu.

Kiedy polscy pracownicy otrzymywali wypłaty M. zabierał je dla siebie tłumacząc, że pokryją one koszty podroży, zakwaterowania i wyżywienia. Dodajmy, że na wyżywienie składały się głodowe porcje zupy z chlebem. Na szczęście, sytuacja ta nie utrzymała się zbyt długo. Polscy niewolnicy dzięki pomocy kolegów z pracy szybko zawiadomili policję.

Sprawców udało się zatrzymać, w sądzie ruszyła sprawa karna. “Jonatan M. cynicznie wykorzystał ofiary dla własnych korzyści. Uwiódł ich obietnicą lepszego życia, oferując pracę za stawkę, która była znacznie wyższa niż to, co mogli zarobić w Polsce” – powiedział James Greenaway z londyńskiej policji, jak czytamy na stronach TVN24.

Ostatecznie sąd skazał Jonatana M. na 18 miesięcy pozbawienia wolności. Uznano go winnym handlu ludźmi celem wyzysku. Trzeba dodać, że za kratki powędrował również jego ojciec, Marek M. Jemu zasądzono 12 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa związane z oszustwem.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.