Rocznica masakry w Deir Jassin

Opublikowano: 10.04.2013 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 265

Każdego roku media na całym świecie przypominają o ustanowionym przez ONZ Światowym Dniu Pamięci o Holocauście, w Polsce, na terenie dawnego obozu koncentracyjnego odbywają się szeroko relacjonowane tzw. Marsze Żywych, mające przypominać o ofiarach nazistów. W natłoku tych wydarzeń giną inne tragiczne daty i rocznice.

Jedną z nich, zapomnianą i niewygodną dla reżimu izraelskiego i środowisk żydowskich jest rocznica krwawych wydarzeń z wioski Deir Jassin, z 1948 roku. W świadomości społecznej prawie nie funkcjonuje obraz tych tragicznych wydarzeń, masakry, którą urządzili bezbronnym Palestyńczykom syjoniści (Żydzi), dopiero co ocaleni z “Zagłady”.

9 kwietnia 1948 roku nad ranem oddziały syjonistycznych bandytów z organizacji Irgun i Lehi w sile 132 ludzi uderzyły na leżącą koło Jerozolimy wioskę Deir Jassin. Żydowscy napastnicy po walce z arabskimi strażnikami wioski rozpoczęli mordowanie przebywających w niej cywilów, głównie kobiet, dzieci i starców. Liczbę ofiar szacuje się na 100-250 osób. Masakra ta była popisem niewyobrażalnego bestialstwa syjonistów. Pozostałych przy życiu mieszkańców wypędzono z wioski. Ze strachu przed kolejnymi takimi atakami syjonistycznych band i izraelskiej armii z Palestyny uciekło ok. 750 tysięcy ludzi. Przez wielu ekspertów masakra w Deir Jassin uznawana jest za ludobójstwo. Lider bandy Irgunu, Menachem Begin, w latach 1977-1983 pełnił funkcję premiera Izraela, odznaczony został także… Pokojową Nagrodą Nobla.

Masakra ta była jedną z pierwszych rzezi Palestyńczyków dokonanych przez syjonistów w walce o zajęcie Palestyny. Systematyczny terror wobec Palestyńczyków ze strony izraelskiego reżimu obfitował w wiele podobnych zdarzeń, a okupacja i ciągłe akty terroru państwowego Izraela mają miejsce do dziś. Rząd Izraela nigdy nie przeprosił za rzeź w Deir Jassin i inne zbrodnie na Palestyńczykach.

Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Żydzi-jedyne zło tego świata

bro
Użytkownik
bro

@kudłaty
nie jedyne, największe zło, twój koment ma drugie miejsce

cetes
Użytkownik

I jedni i drudzy to Semici.