Rocznica masakry w Deir Jassin

Opublikowano: 10.04.2013 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 299

Każdego roku media na całym świecie przypominają o ustanowionym przez ONZ Światowym Dniu Pamięci o Holocauście, w Polsce, na terenie dawnego obozu koncentracyjnego odbywają się szeroko relacjonowane tzw. Marsze Żywych, mające przypominać o ofiarach nazistów. W natłoku tych wydarzeń giną inne tragiczne daty i rocznice.

Jedną z nich, zapomnianą i niewygodną dla reżimu izraelskiego i środowisk żydowskich jest rocznica krwawych wydarzeń z wioski Deir Jassin, z 1948 roku. W świadomości społecznej prawie nie funkcjonuje obraz tych tragicznych wydarzeń, masakry, którą urządzili bezbronnym Palestyńczykom syjoniści (Żydzi), dopiero co ocaleni z “Zagłady”.

9 kwietnia 1948 roku nad ranem oddziały syjonistycznych bandytów z organizacji Irgun i Lehi w sile 132 ludzi uderzyły na leżącą koło Jerozolimy wioskę Deir Jassin. Żydowscy napastnicy po walce z arabskimi strażnikami wioski rozpoczęli mordowanie przebywających w niej cywilów, głównie kobiet, dzieci i starców. Liczbę ofiar szacuje się na 100-250 osób. Masakra ta była popisem niewyobrażalnego bestialstwa syjonistów. Pozostałych przy życiu mieszkańców wypędzono z wioski. Ze strachu przed kolejnymi takimi atakami syjonistycznych band i izraelskiej armii z Palestyny uciekło ok. 750 tysięcy ludzi. Przez wielu ekspertów masakra w Deir Jassin uznawana jest za ludobójstwo. Lider bandy Irgunu, Menachem Begin, w latach 1977-1983 pełnił funkcję premiera Izraela, odznaczony został także… Pokojową Nagrodą Nobla.

Masakra ta była jedną z pierwszych rzezi Palestyńczyków dokonanych przez syjonistów w walce o zajęcie Palestyny. Systematyczny terror wobec Palestyńczyków ze strony izraelskiego reżimu obfitował w wiele podobnych zdarzeń, a okupacja i ciągłe akty terroru państwowego Izraela mają miejsce do dziś. Rząd Izraela nigdy nie przeprosił za rzeź w Deir Jassin i inne zbrodnie na Palestyńczykach.

Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Żydzi-jedyne zło tego świata

bro
Użytkownik
bro

@kudłaty
nie jedyne, największe zło, twój koment ma drugie miejsce

cetes
Użytkownik

I jedni i drudzy to Semici.