Robot-dziennikarz opublikował pierwszy artykuł

Opublikowano: 22.01.2017 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 846

Robot o nazwie Xiao Nan, stworzony przez chińskich ekspertów, opublikował swój pierwszy artykuł w gazecie Southern Metropolis Daily. Materiał jest poświęcony licznym podróżom w przeddzień chińskiego nowego roku.

Xiao Nan poświęcił jedną sekundę, aby napisać tekst o liczbie 300 znaków. Profesor z Uniwersytetu Pekińskiego, Xiaojun Wan, uważa że robot jest w stanie napisać zarówno małe, jak i duże formy tekstowe, analizuje przy tym znacznie więcej danych niż ludzie.

Według specjalistów, nie oznacza to jednak, że w niedalekiej przyszłości roboty zastąpią dziennikarzy. Obecnie komputer nie wie, jak przeprowadzić wywiad i zadawać dodatkowe pytania na podstawie wcześniejszej rozmowy. Twórcy robotów są jednak optymistycznie nastawieni i mają nadzieję, że w przyszłości urządzenia te będą mogły działać na zasadzie asystentów.

Badania w dziedzinie technologii i automatycznego pisania trwają już w kilku firmach. Pracuje się nad platformą Narrative Science Quill, która będzie miała konwertować zebrane dane do postaci spójnego tekstu.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Ibtimes.co.in
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 22.01.2017 11:25

    Doskonały robot będzie tak inteligentny jak jego twórca, a do tego miliony razy szybszy w analizie. Myślę że już teraz takie programy są wykorzystywane do publikowania tzw. Fake news, czy trendów/prognoz na przyszłość. Np. Jest taki komputer ekonomiczny który po analizie całego szumu informacyjnego (wpisy fb/twiter/portale/blogi/komentarze ludzi) mówi, że w tym roku srebro osiągnie 30$ a wybory wygra Donald Trump, bitcoin zaś osiągnie wartość 3000$ i co ciekawe dotychczas miał 70% skuteczność.

  2. maciek 23.01.2017 02:17

    Sam opublikował, zredagował, wydrukował, skorektował no i oczywiście sam ocenzurował, bo to przecież Chiny. Normalnie cała redakcja robotów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.