Rewolucja w szkołach?

Opublikowano: 02.10.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1452

Gabinety lekarskie wracają do szkół. Znajdzie się na nie odpowiednie dofinansowanie. Decyzja zapadła pod koniec września.

Właśnie weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej. Samorządy muszą teraz przekazać wojewodom wnioski o dotacje na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Mają na to 5 dni od dnia wejścia w życie ustawy, a więc powinny to zrobić to 2 października.

W gabinetach zatrudnione mają być pielęgniarki lub higienistki. Samorządy muszą złożyć oświadczenia, że gabinet profilaktyki w szkole będzie prowadzony przez podmiot udzielający pomocy z zakresu świadczeń gwarantowanych.

Gabinety powrócą do szkół w roku szkolnym 2018/19. W tym samym czasie ponownie pojawią się w placówkach edukacyjnych gabinety dentystyczne.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Radek 03.10.2017 09:13

  No i zaczną szczepić od razu w szkole? Rodzice nawet się nie dowiedzą?

 2. Pires 03.10.2017 11:11

  “Błąd w tekście, czy Radziwiłła już całkiem?”
  Odkrywco czytaj ze zrozumieniem. W tekście jest napisane.
  “Właśnie weszła w życie ustawa”
  “Gabinety powrócą do szkół w roku szkolnym 2018/19”
  Odkryj matematykę.

 3. Pires 03.10.2017 12:21

  Do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 mamy prawie rok, czyli szkoły mają prawie rok na przygotowanie gabinetów, a 5 dni to termin na złożenie wniosku przez samorząd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.