Resort Szyszki kłamie, że dziennikarze kłamią

Opublikowano: 03.01.2018 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 831

Kolejna odsłona walki resortu ministra Szyszki z mediami. Tym razem pudło – „Gazeta Wyborcza” udowodniła ministerstwu kłamstwo.

Pod koniec grudnia „Gazeta Wyborcza”, a po niej media w Polsce poinformowała, że Ministerstwo Ochrony Środowiska przygotowuje się do powstania nowej specsłużby, której zadaniem ma być czuwanie nad ochroną środowiska i przeciwdziałanie temu. Nowa formacja miała zostać, jak twierdziła gazeta, wyposażona w bardzo szerokie uprawnienia, łącznie z możliwością gromadzenia danych osobowych bez wiedzy i zgody osoby zainteresowanej, udostępniania ich, a także użycia broni przeciwko ludziom i zwierzętom.

Ministerstwo zareagowało agresywnym w tonie „Wyjaśnieniem”.

„Przytoczone w artykule „Ministerstwo Środowiska powoła „zieloną policję”. Na celowniku Szyszki”, zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” 27 grudnia 2017 r. m.in. takie informacje jak: „zieloni policjanci” podlegli ministrowi Janowi Szyszce będą mogli użyć broni palnej przeciwko ludziom”, „minister pośle służby z ostrą bronią do ekologów broniących Puszczy Białowieskiej” czy „przez całą dobę będą mieli prawo wejść do prywatnych domów” – są absurdalne i całkowicie niezgodne z prawdą”, można było przeczytać we wspomnianym piśmie.

„Gazeta Wyborcza” dotarło jednak do projektu aktu prawnego, który przeczy zapewnieniom ministerstwa i opublikowała go. I okazuje się, że w tym najnowszym projekcie ustawy, przedstawionym przez gazetę, potwierdza się wszystko, o czym pisał dziennik we wcześniejszych publikacjach, w tym kwestie użycia broni o gromadzenia danych osobowych.

To ogromna kompromitacja resortu ochrony środowiska. Nie pierwsza oczywiście, ale zapewne nie ostatnia.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.