Remont akademika pod „zielone” standardy

Opublikowano: 18.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1721

Akademik jednej z uczelni w Radomiu przejdzie remont zgodny z „zielonymi” standardami. Koszt? Ponad milion złotych. Oczywiście na koszt podatnika.

Umowę na dofinansowanie termomodernizacji jednego z akademików Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu podpisał rektor uczelni z zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Arturem Michalskim. Uniwersytet otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,1 mln zł.

Jak poinformował wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki (NFOŚiGW), cały projekt ma wartość 1,5 mln zł, natomiast dotacja ze środków krajowych Funduszu wynosi prawie 1,1 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku, na system zarządzania energią w obiekcie i na odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne.

„To termomodernizacja ponad 4 tys. m kw. powierzchni ogrzewanej, to zmniejszenie zużycia energii; dla nas to przede wszystkim zmniejszenie uciążliwości środowiskowej, czyli zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a dla uczelni wprost się to przekłada na koszty funkcjonowania domu studenckiego” – twierdzi Michalski. Nie raczył poinformować, czy inwestycja się w ogóle zwróci, a jeśli tak, to po ilu latach lub dekadach.

Rektor UTH prof. Sławomir Bukowski dodał zaś, że jest to bardzo istotny projekt w „obecnych czasach”, czyli czasach, gdzie ma być drogo w imię walki z globalnym ociepleniem. „Wcześniej wykonaliśmy także termomodernizację budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych, a także w budynku Instytutu Pojazdów i Maszyn” – poinformował rektor, nie dodając, ile dotychczas pieniędzy poszło na „zieloną” rewolucję.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.