Remedium albo requiem

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 324

Rządzenie metodami sprzecznymi ze zdrowym rozsądkiem, choćby najbardziej zradykalizowane przyniesie taki sam efekt jak ckliwy patriotyzm ukrywający hipokryzję. Reakcją na nie będzie bunt, brak zgody i żądanie zejścia z areny politycznej odpowiedzialnych za wyrachowane szkodnictwo.

Można było przecież inaczej rozwiązać impas narzucony przez wyreżyserowane zdarzenia ostatnich miesięcy. Jeden tylko warunek musiałby zostać spełniony. Rządzący Polską musieliby utożsamiać się z interesem państwa, tym samym jego obywateli. Sprzyjanie natomiast organizacjom i instytucjom służącym obcym interesom stawia rządzących pod zarzutem zdrady, albowiem obce interesy należy jak chorobę w każdym organizmie neutralizować. Skoro zamiast tego scenariusza, rządzący eskalują przemoc fizyczną i psychiczną wobec obywateli, to nie ma dla nich miejsca zarówno w polityce jak też w państwie. Jaskrawo ujmując – kto nie służy dobru narodowemu ten może, lub musi (w zależności od dokonań) opuścić nasz kraj. Wtedy chętnie wróci na ich miejsce całe mnóstwo rodaków zmuszonych do migracji za chlebem i rozłąki z rodzinami. Słusznie pomyśli ten kto uzna to za powtórkę z marca 1968 r. Tak, sfrustrowanych Polską i Polakami trzeba posłać na bytowanie wśród palm, a nie skazywać Polaków na znoszenie cudacznej rzeczywistości. Ci co stworzyli dobrodziejstwo otwartych granic niech sami szybko z tego skorzystają.

Decyzja rządzących o zamrożeniu gospodarki w oczekiwaniu na szczepionkę jest jednym z przykładów nielogiczności. Gdyby uznać każdą powszechną chorobę za taki pretekst to równie dobrze każda fala przeziębień mogłaby w trosce o uniknięcie powikłań skłaniać do takiej samej profilaktyki. Szukając zaś leku sięgamy do własnego zaplecza środowiska medycznego, by rozwijać potencjał naukowy i mieć gwarancje weryfikacji i zaufania. Przecież tak postąpili Niemcy, Rosjanie, Francuzi. Niemcy już uznali, że nawet jeśli opracują własną szczepionkę to nie narzucą powszechnego obowiązku jej wprowadzenia. Tymczasem rządzący Polakami wysługują się światowemu monopoliście o szemranej reputacji, o którym mówią media na całym świecie. Kompletny brak krytycyzmu i polityczna głuchota karykatur władców Polski może równie dobrze doprowadzić do utrzymania istniejącego stanu przymusu wszelakiego i ograniczeń w nieskończoność. Od rządzących wymaga się, by dotrzymywali słowa. Ich kaprysy dziwacznych rozporządzeń kwitowane jako niestabilne „raz tak, raz siak” praktykowane są we wszystkich żądnych globalizmu państwach i państewkach. To umyślny mechanizm dezorientacji człowieka w wydaniu organizacji międzynarodowych, z WHO na czele. Istotnym do podważenia aktualnego gremium decydentów jest wspólny mianownik – to nie są ludzie nauki, a jedynie zaślepieni ideolodzy.

Wyjście z każdej problematycznej sytuacji wymaga szybkiego, zorganizowanego i skoordynowanego działania. Zaprzeczeniem tego jest obserwowana w USA strategia D.Trumpa, który zapewne w reakcji na masowe przejawy protestów, publicznie oznajmia możliwość przywrócenia działalności gospodarczej. Nieco później pojawiają się dr Fauci, albo Bill Gates głosząc coś całkiem odwrotnego. Może przez Trumpa przemawia troska o poparcie w reelekcji, ale żądni pieniędzy monopoliści stręczący rozwiązania muszą podsycać zagrożenie niezbędne do zbycia milionów szczepionek w czym usłużne media na świecie liczące na kasę z reklam, niestrudzenie dbają o porządek i proporcje treści od świtu do nocy. Dokładnie to natręctwo potęguje niechęć do aplikacji, chipów, szczepionki jak świat długi i szeroki. Obywatele wspierani głosem rozsądku lekarzy widzą, że polityczne rozwiązania wcale nie są ani konieczne, ani pożyteczne. Pora zatem skończyć ten temat i przywrócić oddech gospodarce, a ludzie poczują się lepiej, bo będą pracować zamiast walczyć o miejsca pracy.

Autorstwo: Jola
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

No i znowu jakaś tam diagnoza nie do końca prawdziwa ale “lek” ( “…że polityczne rozwiązania wcale nie są ani konieczne, ani pożyteczne…”) to już zupełna bzdura!!! Bo TYLKO polityczna aktywność świadomego społeczeństwa obywatelskiego i POLITYCZNE rozwiązania są skuteczne!!!

Jeżeli chcemy być skuteczni w swoim działaniu NIGDY nie powinniśmy “wchodzić w buty” jakie nam “uszyły elyty wadzuni” przez swoją propagandę bo przegramy! Oni są w tym lepsi, mają kasę i specjalistów od mieszania w głowach!!!