Remedium albo requiem

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1122

Rządzenie metodami sprzecznymi ze zdrowym rozsądkiem, choćby najbardziej zradykalizowane przyniesie taki sam efekt jak ckliwy patriotyzm ukrywający hipokryzję. Reakcją na nie będzie bunt, brak zgody i żądanie zejścia z areny politycznej odpowiedzialnych za wyrachowane szkodnictwo.

Można było przecież inaczej rozwiązać impas narzucony przez wyreżyserowane zdarzenia ostatnich miesięcy. Jeden tylko warunek musiałby zostać spełniony. Rządzący Polską musieliby utożsamiać się z interesem państwa, tym samym jego obywateli. Sprzyjanie natomiast organizacjom i instytucjom służącym obcym interesom stawia rządzących pod zarzutem zdrady, albowiem obce interesy należy jak chorobę w każdym organizmie neutralizować. Skoro zamiast tego scenariusza, rządzący eskalują przemoc fizyczną i psychiczną wobec obywateli, to nie ma dla nich miejsca zarówno w polityce jak też w państwie. Jaskrawo ujmując – kto nie służy dobru narodowemu ten może, lub musi (w zależności od dokonań) opuścić nasz kraj. Wtedy chętnie wróci na ich miejsce całe mnóstwo rodaków zmuszonych do migracji za chlebem i rozłąki z rodzinami. Słusznie pomyśli ten kto uzna to za powtórkę z marca 1968 r. Tak, sfrustrowanych Polską i Polakami trzeba posłać na bytowanie wśród palm, a nie skazywać Polaków na znoszenie cudacznej rzeczywistości. Ci co stworzyli dobrodziejstwo otwartych granic niech sami szybko z tego skorzystają.

Decyzja rządzących o zamrożeniu gospodarki w oczekiwaniu na szczepionkę jest jednym z przykładów nielogiczności. Gdyby uznać każdą powszechną chorobę za taki pretekst to równie dobrze każda fala przeziębień mogłaby w trosce o uniknięcie powikłań skłaniać do takiej samej profilaktyki. Szukając zaś leku sięgamy do własnego zaplecza środowiska medycznego, by rozwijać potencjał naukowy i mieć gwarancje weryfikacji i zaufania. Przecież tak postąpili Niemcy, Rosjanie, Francuzi. Niemcy już uznali, że nawet jeśli opracują własną szczepionkę to nie narzucą powszechnego obowiązku jej wprowadzenia. Tymczasem rządzący Polakami wysługują się światowemu monopoliście o szemranej reputacji, o którym mówią media na całym świecie. Kompletny brak krytycyzmu i polityczna głuchota karykatur władców Polski może równie dobrze doprowadzić do utrzymania istniejącego stanu przymusu wszelakiego i ograniczeń w nieskończoność. Od rządzących wymaga się, by dotrzymywali słowa. Ich kaprysy dziwacznych rozporządzeń kwitowane jako niestabilne „raz tak, raz siak” praktykowane są we wszystkich żądnych globalizmu państwach i państewkach. To umyślny mechanizm dezorientacji człowieka w wydaniu organizacji międzynarodowych, z WHO na czele. Istotnym do podważenia aktualnego gremium decydentów jest wspólny mianownik – to nie są ludzie nauki, a jedynie zaślepieni ideolodzy.

Wyjście z każdej problematycznej sytuacji wymaga szybkiego, zorganizowanego i skoordynowanego działania. Zaprzeczeniem tego jest obserwowana w USA strategia D.Trumpa, który zapewne w reakcji na masowe przejawy protestów, publicznie oznajmia możliwość przywrócenia działalności gospodarczej. Nieco później pojawiają się dr Fauci, albo Bill Gates głosząc coś całkiem odwrotnego. Może przez Trumpa przemawia troska o poparcie w reelekcji, ale żądni pieniędzy monopoliści stręczący rozwiązania muszą podsycać zagrożenie niezbędne do zbycia milionów szczepionek w czym usłużne media na świecie liczące na kasę z reklam, niestrudzenie dbają o porządek i proporcje treści od świtu do nocy. Dokładnie to natręctwo potęguje niechęć do aplikacji, chipów, szczepionki jak świat długi i szeroki. Obywatele wspierani głosem rozsądku lekarzy widzą, że polityczne rozwiązania wcale nie są ani konieczne, ani pożyteczne. Pora zatem skończyć ten temat i przywrócić oddech gospodarce, a ludzie poczują się lepiej, bo będą pracować zamiast walczyć o miejsca pracy.

Autorstwo: Jola
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. janpol 22.05.2020 02:02

    No i znowu jakaś tam diagnoza nie do końca prawdziwa ale “lek” ( “…że polityczne rozwiązania wcale nie są ani konieczne, ani pożyteczne…”) to już zupełna bzdura!!! Bo TYLKO polityczna aktywność świadomego społeczeństwa obywatelskiego i POLITYCZNE rozwiązania są skuteczne!!!

    Jeżeli chcemy być skuteczni w swoim działaniu NIGDY nie powinniśmy “wchodzić w buty” jakie nam “uszyły elyty wadzuni” przez swoją propagandę bo przegramy! Oni są w tym lepsi, mają kasę i specjalistów od mieszania w głowach!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.