Rekordowy odpływ kapitału z Rosji

Opublikowano: 26.11.2011 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 245

Z Rosji w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku „wyciekły” 64 miliardy dolarów USA, ogłosił przedstawiciel Centrobanku, Siergiej Ignatiew. Miesiąc wcześniej ten wskaźnik wynosił 49,3 miliarda dolarów USA, donosi o tym „Gazieta.ru”.

Tym samym tylko w październiku z kraju „wyciekło” 14 miliardów.

W Centrobanku żywi się nadzieję, że w skali całego roku odpływ netto kapitału nie przewyższy 70 miliardów dolarów USA. Regulator zbadał powtórnie szacunki tylko na początku listopada i okazało się, że początkowa prognoza zakładała odpływ kapitału na poziomie dwa razy niższym czyli 35 miliardów dolarów. I nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że w skali roku odpływ kapitału z dużym prawdopodobieństwem pokona ustaloną przez Centrobank granicę.

„Wskaźniki Rosji są gorsze od wskaźników innych państw grupy BRIK (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Najprawdopodobniej i prognozę 70 miliardów dolarów trzeba będzie skorygować, ale o jaką wielkość to na razie trudno jest powiedzieć.

„Do końca nie wiadomo czym skończy się sytuacja we Włoszech i Grecji”- uważają specjaliści.

Według wszelkiego prawdopodobieństwa odpływ kapitału będzie trwał i w pierwszym kwartale przyszłego roku. Takie są prawdziwe owoce „stabilizacji” w obszarze „przyciągania inwestycji”.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.rusimperia.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. danydany 26.11.2011 15:54

  co znaczy, że kapitał im odpłynął? gdzie niby im te 64 mld $ odpłynęło?
  mógłby mi to ktoś przełożyć na prostszy język? wyjaśnić, żebym zrozumiał?

 2. Delite 26.11.2011 19:13

  Ciekawo ile z naszego kraju kasy wycieka?

 3. danydany 26.11.2011 19:35

  o, dziękuję za wytłumaczenie. już rozumiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.