„Rejestr pedofilów” Ziobry uderza w niewinnych

Opublikowano: 27.02.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 558

Adam Bodnar przekazał ministrowi sprawiedliwości list, który dostał od syna jednego ze sprawców przestępstw seksualnych z niechlubnej listy. Chłopak boi się, że zostanie napiętnowany. To nie jest odosobniona sytuacja – alarmuje RPO.

„Dnia 1 stycznia 2018 roku zostały publicznie ujawnione na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkie dane (nazwiska, zdjęcia, daty urodzenia oraz daty i miejsca dokonania przestępstw) 800 przestępców seksualnych z ostatnich lat w Polsce, w tym mojego ojca. (Data) na Facebooku zobaczyłem wpis (personalia autora posta), która umieściła dane wraz ze zdjęciami wszystkich przestępców seksualnych z (nazwa powiatu). Wśród tych osób był również mój ojciec. To była akcja antypedofilska, skierowana do ludzi z naszego powiatu ku przestrodze, która natychmiast się rozprzestrzeniła wśród znajomych. Wiem, że to kwestia czasu, kiedy ludzie zaczną się dopytywać, czy to mój ojciec” – pisze w liście syn jednego ze sprawców, a także jego ofiara, która boi się o bezpieczeństwo swoje oraz swojej siostry – także pokrzywdzonej przez ojca pedofila, odsiadującego karę 15 lat pozbawienia wolności. List został przekazany za zgodą autora do ministerstwa. RPO nie ukrywa, że ostatnio dociera do niego coraz więcej takich głosów.

„Niestety, potwierdzają się obawy, które podnosiłem w piśmie z dnia 24 lutego 2016 r. skierowanym do przewodniczącego podkomisji nadzwyczajnej w Sejmie pracującej nad projektem ustawy” – napisał RPO w wystąpieniu do Zbigniewa Ziobry. „Pełna i jednoznaczna identyfikacja osoby objętej rejestrem publicznym, wynikająca z faktu publikacji imienia i nazwiska, daty urodzenia, ale również fotografii sprawcy, może w efekcie prowadzić do identyfikacji ofiar sprawcy w przypadku, gdy pokrzywdzonym jest członek rodziny sprawcy, co może skutkować ich niedopuszczalną wiktymizacją”.

RPO wskazuje, że jest to wyjątkowo okrutne wobec członków rodzin sprawców, którzy sami doznali od nich przemocy: „Obecnie traumatyczna przeszłość może im zostać w okrutny sposób przypomniana przez ich najbliższe otoczenie: sąsiadów, pracodawców, wynajmujących, znajomych, rówieśników, nową rodzinę”. Adam Bodnar apeluje o nowelizację przepisów tak, aby na wniosek rodziny można było usunąć wpis z rejestru.

Zaledwie kilka dni temu pod Olsztynem w miejscowości Stawiguda jedna z kobiet zaniepokojonych zachowaniem kręcącego się pod szkołą mężczyzny zrobiła mu zdjęcie i zamieściła na “Facebooku”, powołując się na podobieństwo z wizerunkiem jednego z pedofilów z listy Ziobry. Wyszło jej, że był wcześniej karany za przestępstwa seksualne. Sprawa trafiła na policję – i okazała się nieprawdą, bo „czujna” matka nie doczytała, że pedofil z rejestru nadal odsiaduje wyrok. W całej okolicy zapanowała jednak panika.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. ZIWK 27.02.2018 19:58

  I co z tego, że to kolejny gniot prawny w wykonaniu obecnego nie-rzadu….
  Najważniejsze, że w rejestrze nie ma żadnego księdza!

  Prosi się tylko o kolejny rejestr wszystkich lewackich dzieci gwałcących śfiętych (to od syfu!) plebanów i wikarych.

 2. ZIWK 27.02.2018 21:05

  I jeszcze o działaniu rejestru:

  http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakowskie-szkoly-otrzymaly-dane-pedofila-i-jego-ofiary,4552018,art,t,id,tm.html

  Po prostu nie wiadomo czy to głupota czy coś więcej.

 3. Youpidou 27.02.2018 21:13

  ,,,jedna z kobiet zaniepokojonych zachowaniem kręcącego się pod szkołą mężczyzny zrobiła mu zdjęcie i zamieściła na „Facebooku” (…) Sprawa trafiła na policję – i okazała się nieprawdą ”

  Za to powinna być karana i iść za kraty na grube lata za próbę zrujnowania cudzego życia a nawet pozbawienie życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.