Referendum w warunkach wojny

Opublikowano: 26.09.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1121

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników. Portal „Wolne Media” stara się w tych trudnych, dla niezależnych mediów, czasach zachować zdrowy rozsądek i obiektywizm.

Skomplikowane okoliczności wyborów mają mieszkańcy czterech okręgów ukraińskich głosujących „za” lub „przeciw” przyłączeniu do Federacji Rosyjskiej. Wynik frekwencji dwudniowej procedury referendalnej ogłoszony przez przewodniczącego Donieckiej Centralnej Komisji Wyborczej Władimira Wysockiego oraz przedstawicielkę okręgu Zaporoże, Galinę Katiuszenko, wyniósł odpowiednio – 55,5% i 35,54%. Brak danych z Chersonia i Ługańska.

Należy uzupełnić informację o fakcie nieprzerwanego ostrzeliwania tych okręgów przez armię ukraińską. W nocy z 24 na 25 września skutkiem ostrzału hotelu w Chersoniu, gdzie zatrzymali się dziennikarze i kilku polityków ukraińskich, zginęło dwóch dziennikarzy, a kolejnego uratowano spod gruzów. Międzynarodowi obserwatorzy i dziennikarze w dużej liczbie przybyli, by obserwować organizację oraz przebieg referendum. Zakwaterowani w obiekcie cywilnym, jakim jest hotel, liczyli na uszanowanie prawa międzynarodowego o wyłączeniu obiektów cywilnych spod działań wojskowych.

Zakłócanie przebiegu referendum i zastraszanie ludności ogniem artyleryjskim jest brakiem zaufania atakujących do samego procesu wyborczego. Jakim świadectwem byłoby głosowanie ludności przeciw przyłączeniu do Rosji?

Kalendarz najbliższych dni, przewidujący zwycięstwo opcji rosyjskiej, zakłada:

– 27.09.2022 – ogłoszenie ostatecznych wyników referendum;

– 28.09.2022 – głosowanie Dumy nad przyjęciem okręgów referendalnych;

– 29.09.2022 – głosowanie w Radzie Federacji Rosyjskiej;

– wystąpienie Władimira Putina dotyczące włączenia czterech regionów do Rosji;

– 01.10.2022 – okręgi objęte referendum staną się terytorium Rosji.

Zmienia to zasadniczo charakter dalszych działań militarnych.

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net

15

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. urartur 27.09.2022 10:27

    Bzdury tu wypisujesz prorosyjskie. Nic to nie zmienia. To tak jakbym wlazł do twego domu, pobił cię i zdemolował ci chatę, a potem zmusił twą żonę do zarzeknięcia się domu i przyłączył bym go do swego majątku. Czy wciąż byś był jego właścicielem?

  2. pikpok 27.09.2022 18:56

    @urartur pamiętaj, że większość mieszkańców tych terenów była rosyjskojęzyczna, i że już wcześniej nie chcieli żyć w banderolandzie napędzanym przez pasożyta kołomojskiego i innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.