Referendum Brexit nie jest prawnie wiążące

Opublikowano: 09.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1029

Referendum w którym Brytyjczycy głosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej nie jest prawnie wiążące, stwierdził w środę Sąd Najwyższy podczas rozprawy nt. tego kto ma prawo zadeklarować rozpoczęcie Brexitu.

Sąd rozpatruje odwołanie złożone przez rząd przeciwko zeszłomiesięcznemu orzeczeniu, że ministrowie nie mogą bez wyraźnej zgody Parlamentu zadeklarować Artykułu 50 traktatu lizbońskiego UE, który jest pierwszym formalnym krokiem w procesie wychodzenia z bloku.

Jeżeli Sąd Najwyższy podtrzyma to orzeczenie to istnieje ryzyko dla rządu, że postępowanie w parlamencie może opóźnić plan premier Theresy May, by zadeklarować Artykuł 50 pod koniec marca rozmywając jej strategię co do Brexitu.

Orzeczenie to rozpaliło emocje w Wielkiej Brytanii gdzie zwolennicy Brexitu krytykowali je stwierdzając, że podważanie rządów na drodze sądowej podważa wolę narodu.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rumcajs 09.12.2016 11:48

  Czyli “elyty” znowu uznaja, że “plebs” nie ma nic do powiedzenia, a tzw”dymokracja”, jest “dymaniem” człowieka który wierzy, że ma cos do powiedzenia w kwestii rządzenia swoim krajem. Obłuda i fałsz wyłażą jak słoma z cholewek…

 2. emigrant001 09.12.2016 14:44

  Rewolucja wybucha gdy niewolnik uświadomi sobie, że jest niewolnikiem. Znakiem zapytanie pozostaje % świadomej populacji.

 3. M4ndarkus 09.12.2016 22:19

  Założyłem się z ojcem, powiedziałem że nowy rząd oleje referendum ponieważ zorganizował je stary, brytania zostanie w unii, ojciec mówił że nie może być…
  dziwię się ze nadal jest tyle tępych ludzi co sami nie potrafią myśleć i interpretować faktów.
  Na marginesie – niedługo powiedzą nam że to demokracja ewoluowała i głos społeczeństwa można sobie wsadzić… jedynie jest ważny podczas wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

 4. lboo 09.12.2016 22:59

  @M4ndarkus: Skoro od razu po ogłoszeniu wyników referendum politycy i media uznały “wolę wyborców” zamiast organizować kolejne referendum, lub choćby wyskoczyć z pomysłem takim jak teraz że referendum nie jest wiążące, to znaczy że wyniki referendum były takie jak oczekiwano.
  Nie oznacza to że wynik reprezentuje wolę społeczna, a raczej że mechanizmy inżynierii społecznej plus mechanizmy liczenia głosów odniosły zamierzony skutek.

 5. polach 10.12.2016 00:53

  “Rewolucja wybucha gdy niewolnik uświadomi sobie, że jest niewolnikiem.”

  Re- regres cofnięcie się- pokaż mi dobrą rewolucje:) lepiej użyć słowa Ewolucja:)

  Pozdrawiam

 6. BrutulloF1 10.12.2016 08:26

  Bardzo fajne i wyraziste stwierdzenie. Szukałem jego źródła ale na próżno. Historia dowodzi jednak, że najczęściej rewolucja wybucha gdy słabnie ciemiężca. Ta reguła nie dotyczy Polaków, dlatego zawsze nasze powstania są przegrane.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.