Rebelianci w Syrii użyli broni chemicznej

Opublikowano: 24.12.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 572

Syryjskie źródła wojskowe donoszą, że terroryści walczący z siłami prezydenta Bashara Al-Assada użyli broni chemicznej przeciwko syryjskim żołnierzom. Według dowódcy Gwardii Prezydenckiej, siedmiu żołnierzy poniosło śmierć w wyniku użycia przeciwko nim broni zawierającej żółty gaz.

Żołnierze zmarli godzinę po inhalacji gazu. W ostatnich dniach terroryści wielokrotnie grozili użyciem broni chemicznej przeciwko wojsku i cywilom popierającym prezydenta. Grozili także zatruciem zbiorników wody pitnej. Terroryści zamieścili w serwisie YouTube film, na którym testują zabójczy gaz na królikach.

Użycie przez terrorystów broni chemicznej nastąpiło po tym, jak USA i ich sojusznicy ostrzegali, że syryjskie wojsko posiada zapasy zabójczych gazów i może użyć ich przeciwko wspieranym przez zachodnie kraje terrorystom. Ostatni raport ONZ donosi, że przeciwko syryjskiemu rządowi walczą terroryści z 29 krajów. Wcześniejsze doniesienia medialne także mówiły o dużej liczbie zagranicznych najemników. Rząd Syrii twierdzi, że chaos w kraju jaki trwa od marca 2011 roku, jest sterowany z zagranicy.

Źródło: Autonom

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. wiara milosc nadzieja 24.12.2012 09:40

  przeciwko Assadowi “walczą” również niektórzy polscy żołnierze – wg Debki m.in polscy oficerowie przeprowadzaja szkolenia w Jordanii :

  cytuję : ” that taking part in the offensive are rebels who underwent training in recent weeks in northern Jordan by US, Czech and Polish officers in tactics for seizing chemical or biological caches and dismantling them” – http://www.debka.com/article/22627/Russian-forces-take-Syrian-chemical-biological-weapons-under-control

 2. 23 24.12.2012 13:33

  kazdy czlowiek to potencjalny morderca
  kazdy trep to wiecej niz potencjalny

 3. gonzo111 24.12.2012 14:47

  A tytuł w reżimowych mediach:

  “Czy syryjski reżim użyje broni chemicznej?”

  Cóż….święta Bożego Narodzenie to idealny moment na użycie broni chemicznej i prowokację USA prawda?

 4. qubens 24.12.2012 14:47

  kazdy idący do wojska walczy dla intersow ktorych nawet niezna

 5. 8pasanger 24.12.2012 23:58

  @ krecie dobrze wiesz ,że określenie trep jest często używane przez żołnierzy na żołnierza lub jeszcze częściej na oficera ,którego nie lubią.Tobie bym raczej zalecił medytację nad zdaniem Forresta Gumpa :,,Z jakiegoś tajemniczego powodu bardzo pasowałem do armii.”
  A o tym dlaczego armia najemna jest najgorszą z możliwych armii pisał szeroko Machiavelli.Ten kto zna żołnierzy to wie ,że polska armia to zbieranina świrów i pociotków z dobrymi posadami.Ideowcy nadstawiający karku za Ojczyznę?Wolne żarty.

 6. Stanlley 24.12.2012 23:58

  @kret – po katastrofie casy i smoleńsku polskie wojsko przestało istnieć jako realna siła – to JEST masa trepów bez wysokiej klasy dowódców. PEtelicki też nie żyje a stworzył realną siłę – GROM, teraz z tym koniec.

 7. Il 25.12.2012 01:04

  usa’ńskie (pohitlerowskie) smrodoloty naruszyły przestrzeń powietrzną nad Polską. Trepy im pomagały.
  Logicznie myślący cywil również potrafi rozbroić niewypał.
  Przebywając w bunkrze każdy trep ma większe szanse na przeżycie w porównaniu do cywilów, których trepy używały (a może nadal używają) jako zywych tarcz.

  Podejmuję się codziennie i conocnie obrony swojej najbliższej rodziny. Rodziny, na której codziennie pasożytują polskawi urzędnicy, politycy i militaryści itp

 8. Radek 25.12.2012 06:50

  Jeżeli żołnierze bronią swojego kraju, to wszystko ok, ale jak jada tysiące kilometrów napadać na inny kraj, to nie są żołnierzami którzy bronią niewinnych ludzi. Największym problemem ludzi jest uogólnianie. Politycy są źli,żołnierze są źli, biznesmeni są źli, policjanci są źli, żydzi są źli itd. Trzeba każdy przypadek rozpatrzyć z osobna jak chcemy oceniać. Co do żołnierzy obcych państw napadających na Libię podstępem, są to ludzie którzy zostali zmuszeni, lub sami zdecydowali się być po stronie agresora – bandyty. Więc można ich nazwać tak, choć zapewne wielu zmuszonych do tego ludzi którzy mimo bycia po stronie bandyty starają się nie mordować, może poczuć się urażonymi, bo oni osobiście źle nie chcą.
  Co do żołnierzy którzy bronią Polski, to nie wiem przed czym, bo obecnie Polska nie istnieje jako wolny kraj…

 9. bXXs 25.12.2012 14:37

  @kret -„Sam chcesz się tego podjąć?” CZEGO?!
  Siedziałeś w bunkrze? Gdzie?!
  Idioci nie strzelają prawdziwymi rakietami tylko zabawkami w sylwestra. Kto ma prawdziwe rakiety?
  Jak je zatrzymasz jak Jankesi postanowią znowu wyje Polskę? Co zrobisz?
  Polska armia jest użyteczna na parady i jako najemnicy na rozkazy USraela!
  Obrona ojczyzny???
  Chyba przed Kozakami!
  Obudź się! Polska obronność to potencjał walki partyzanckiej a nie siedzenie w bunkrach.
  Druga wojna światowa się skończyła. Bunkry to relikt, możesz sobie pozwiedzać z harcerzami.
  Co za bzdury!

  Patriota?!
  Ucz sie! Ucz mlodych czym jest czlowiek, wolnosc, prawda, SUWERENNOSC. Rozumiesz te slowa? Rozumiesz je czym sa a nie co one okreslaja?

 10. bXXs 25.12.2012 14:55

  Polski sztab w latach 90tych miał projekt szkolenia młodych do walki partyzanckiej. Każdy przeselekcjonowany miał przejsc szkolenia w dziedzinach rozpoznawania zagrożeń, naboru, szkolenia, łączności, nowych taktyk, nowych broni, budowanie siatek konspiratorskich, cala dywersja i ścisła współpraca z podobnymi grupami. Cywile mieli mieć rozbudowane szkolenia, ćwiczenia w posługiwaniu się bronią, walka wręcz na wzór Izraela. I CO? Amerykanie zabronili wprowadzanie projektu i domagali się listy osób przeszkolonych. Określali to jako szkolenie terrorystów.
  Prawda jest taka STADO BARANOW się prowadzi a z wykształconymi ludźmi MUSISZ SIĘ LICZYĆ.
  Polska jest SPRZEDANA od czasów Walesy. W zamian za uwolnienie się od Wujaszka Wani oddano nas w ręce Alfonsa Sama.
  Jesteś PATRIOTA? Zrozum problemy, zagłębiaj się w nie, dziel się wiedza, bądź aktywny społecznie i zarażaj tym młodych. Czy to ma sens?? Zobacz ACTA. Czy kupczące dziFki na Wiejskiej i w Brukseli boja się tego? OJ TAK. Zobacz jak panikują z cenzura, szczepionkami i łamaniem konstytucji.
  Czas na Obywatelskie Trybunały Stanu, zacząć od Jaruzela, Kiszczaka, UBcje, Kwachow, Tusków i Bronisławów… Czas na Obywatelskie Komisje Śledcze i zacząć od tajnych porozumień z lat 80tych, wyprzedaże mienia, FOZZ, rozdawanie mienia i kontroli nad ptastwem i ten cały syf aż do Długów Haniebnych.

 11. matimozg 25.12.2012 23:44

  Wojna w Afganistanie jest do wygrania? Od początku wygrywają ją ci którzy to wszystko ukartowali i pompują na tym pieniądze. Przegrani są walczący po obu stronach żołnierze, a także cywile. Nie zdajemy sobie sprawy ile kobiet i dzieci ginie, aby kilku ludzi napawało się władzą i pieniędzmi.

 12. matimozg 26.12.2012 00:39

  Czy coś napisałem źle?
  11 września to podła mistyfikacja. Myślisz, że Amerykanie zwalczają terroryzm? Jak myślisz, co zrobi afgańczyk, który stracił córkę, matkę, żonę, siostrę? Przemoc rodzi przemoc.
  Też jestem przeciwny tym surowym prawom islamu, ale to nie ma nic wspólnego z tą wojną. Ta wojna to biznes.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.