Reakcja ONZ na wyrok dla izraelskiego żołnierza

Opublikowano: 26.02.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 166

ONZ uważa „za zbyt pobłażliwy” wyrok wyniesiony izraelskiemu żołnierzowi Elorowi Azarii, który dobił rannego i rozbrojonego wcześniej Palestyńczyka, biorącego udział w napaści z nożem na izraelskich żołnierzy. Powiedziała o tym na briefingu w piątek rzeczniczka Zarządu ONZ ds. Praw Człowieka Ravina Shamdasani.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni pobłażliwym wyrokiem, który wyniósł sąd wojskowy Tel Awiwu w tym tygodniu wobec izraelskiego żołnierza, który był oskarżony o nielegalne zabójstwo rannego Palestyńczyka, tym samym dokonał on samosądu na nieuzbrojonym człowieku, nie stanowiącym zagrożenia” – powiedziała.

Incydent, który był powodem dla wydania wyroku, miał miejsce w marcu zeszłego roku na Zachodnim Brzegu Jordanu i został nagrany na wideo. Na nagraniu widać, jak Azaria wystrzelił w Palestyńczyka, kiedy ten, już ranny, leżał na ziemi, unieszkodliwiony po ataku z nożem na izraelskich żołnierzy. Jeszcze jeden Palestyńczyk, który brał udział w ataku, został zabity. Ranny został jeden z żołnierzy. Później izraelska policja wojskowa zatrzymała żołnierza, a sąd uznał go za winnego niezaplanowanego zabójstwa. Azaria został skazany na 18 miesięcy więzienia i zdegradowanie na niższy stopień.

Zdaniem Zarządu ONZ ds. Praw Człowieka wyrok wyraźnie kontrastuje z decyzjami, jakie podejmowały sądy odnośnie innych, mniej znaczących spraw, szczególnie wobec palestyńskich dzieci, które skazano na ponad 3 lata pozbawienia wolności za to, że rzucały kamieniami w samochody.

„Ta sprawa może naruszyć zaufanie wobec systemu prawnego i umocnić bezkarność” – podkreśliła Shamdasani.

Sprawa Azarii wywołała rozłam w izraelskim społeczeństwie. Przed budynkiem dowodzenia, gdzie odczytywano werdykt, doszło do przepychanek między zwolennikami Azarii i policją.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Żytki weszli w rolę Niemców za okupacji. To co zrobił ten trepogudłaj to było bestialstwo.

KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Bardzo dobrze się zachował. W odwrotnej sytuacji nie było by nawet kogo dobijać. To jest wojna.

Pretorian
Użytkownik
Pretorian

@KubaD.
Wojna nie oznacza, że można zachowywać się bestialsko i czuć się ponad prawem

Pires
Użytkownik
Pires

@KubaD.
Albo jesteś bardzo młody albo za mało czytasz!
Wyobraź sobie sytuację w której nagle ktoś wprowadza się do Twojego domu bez Twojej zgody. Wprowadza się bo zawsze mu się WYDAWAŁO, że to jest jego dom i w dodatku tak chciała spółdzielnia mieszkaniowa. Po kilku latach kłótni i sporów nowy lokator zajmuje kolejne pokoje, a Ty nie możesz z nim nic zrobić bo on jest silniejszy i ma poparcie sąsiadów. Przez lata prowadzisz z nim wojnę, aż któregoś dnia on odbiera Ci życie podczas snu. Nie dość, że to Ty miałeś rację w tym sporze, to jeszcze straciłeś życie nie mając szans na obronę!

I teraz jakiś Kuba czyta newsa o Twojej śmierci i pisze, że intruz dobrze się zachował. Zastanów się trochę czym jest Izrael, jak powstał i bardzo proszę nie pisz nastepnym razem takich bzdur. Dzięki