Rdzenna ludność Europy się wyludnia

Opublikowano: 14.07.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 713

Według obliczeń unijnego urzędu statystycznego Eurostat w ubiegłym roku na terytorium Unii Europejskiej było więcej zgonów, niż narodzin. w 2015 roku urodziło się 5,1 mln ludzi, liczba zgonów wynosiła 5,2 mln. Jest to pierwsza taka sytuacja w historii UE.

Jednak polityka prowadzona przez unię doprowadziła do wzrostu ludności – w miejsce osób, które odeszły z tego świata, wśród których znajdowało się wielu rdzennych mieszkańców Europy, sprowadzeni zostali przybysze spoza kontynentu. Według danych przytoczonych przez Eurostat saldo migracyjne było dodatnie i wyniosło 1,897 mln, z czego 1,2 mln obcych przybyszy złożyło wnioski o azyl. W ostatecznym rozrachunku w zeszłym roku liczba ludności UE wzrosła z 508,3 mln do 510,1 mln osób, przy czym trzeba wziąć od uwagę, że imigranci znani są powszechnie – w przeciwieństwie do Europejczyków – z rozmnażania na się na masową skalę.

Obecność masowo osiedlających się w Europie ludzi spoza łacińskiego kręgu cywilizacyjnego przy jednoczesnym wyludnianiu się rdzennych Europejczyków nie wróży spokojnej egzystencji i pokoju, w co niezwykle mocno i bezrefleksyjnie starają się wierzyć przeżarci rakiem materializmu, konsumpcjonizmu i nihilizmu „zachodni ludzie”. Sytuacja taka zawsze będzie źródłem starć i napięć, które prędzej czy później zmuszą europejskie społeczeństwa do opuszczenia cenionej tak przezeń strefy bezpieczeństwa i komfortu. Paradoksalnie masowa imigracja może doprowadzić do odrodzenia się Europy w łacińskim duchu.

Raport Eurostatu wskazuje, że największy przyrost naturalny był w Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwecji, gdzie było najwięcej urodzeń. Najmniej urodzeń odnotowały Włochy, Grecja oraz Portugalia, jednak największy ujemny przyrost naturalny był w Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Litwie, Łotwie oraz Węgrzech. Liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń również w Polsce.

Na podstawie: Wyborcza.biz
Źródło: 3Droga.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 14.07.2016 22:10

    “największy przyrost naturalny był w Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwecji” ale tylko w Irlandii dzieci były białe a w pozostałych krajach różnokolorowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.