RB ONZ zgadza się na interwencję w RŚA

Opublikowano: 06.12.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 447

Rada Bezpieczeństwa udzieliła zgody na międzynarodową interwencję humanitarną w Republice Środkowej Afryki. ONZ udzieliło w ten sposób zgody na zastosowanie siły w celu obrony cywilów po doniesieniach o dziesiątkach ofiar walk rebeliantów w stolicy tego państwa, Bangui.

Na dniach spodziewana jest interwencja z przeważającym udziałem wojsk francuskich sprzymierzonych z niektórymi siłami afrykańskimi. Decyzja o udzieleniu zgody na nią to efekt informacji o najcięższych od miesięcy walkach pomiędzy muzułmańskimi rebeliantami a milicjami chrześcijańskiej większości, w wyniku których zginęło przynajmniej 60 osób, jakie miały miejsce w ostatnich dniach.

Minister spraw zagranicznych Francji, Laurent Fabius, poinformował, że w operacji weźmie udział kolejne 1,2 tys. żołnierzy francuskiej armii, którzy dołączą do stacjonującego na miejscu już od marca 600-osobowego kontyngentu. – Musimy przerwać tę humanitarną katastrofę i ochronić bezpieczeństwo – stwierdził szef francuskiej dyplomacji. W opinii Fabiusa rebelia partyzanckiej armii Seleka oskarżanej o rekrutowanie do swoich oddziałów dzieci-żołnierzy niesie RŚA ryzyko ludobójstwa.

Autor: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.