Razem musi się kajać za… „transofobię”

Opublikowano: 11.03.2021 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1394

Nawet wierchuszka Lewicy Razem nie nadąża za kolejnymi niuansami lewicowej polityki tożsamości. Ugrupowanie musiało więc zamieścić przeprosiny, bo zostało oskarżone o tolerowanie osób niechętnych transseksualistom. Razem nie tylko się pokajało, ale dodatkowo zapowiedziało organizację specjalnych szkoleń mających zapobiegać „transofobii”.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym tygodniu. Właśnie wówczas „odkopano” wywiad z grudnia ubiegłego roku, który magazynowi „Wysokie Obcasy” udzieliła lewicowa działaczka Urszula Kuczyńska. Asystentka posła Macieja Koniecznego z Lewicy Razem miała wówczas powiedzieć, że nie podoba jej się zamiana słowa „kobieta” na „osoba z macicą”, a także daleko posunięta ingerencja w dotychczasowe słownictwo.

Burzę na temat wypowiedzi Kuczyńskiej zrobili przede wszystkim działacze młodzieżówki Lewicy Razem. Oskarżyli oni Kuczyńską o niechęć do transseksualistów. Asystentka Koniecznego ma być zresztą nie tylko „transofobem”, lecz również „TERF-em”, czyli feministką odrzucającą tezę o kobiecości transseksualistów. Młodzi Razem wydali nawet specjalne oświadczenie, w którym odcięli się od „transofobicznych” wypowiedzi.

Co więcej, młodzieżówka Lewicy Razem domagała się wszczęcia partyjnego postępowania wobec Kuczyńskiej. W jej obronie stanął jednak wspomniany Konieczny, a także Adrian Zandberg. Zdaniem tego pierwszego wypowiedzi Kuczyńskiej nie dyskryminują nikogo i „w pełni mieszczą się w dopuszczalnych ramach debaty publicznej”. Także Zandberg nie dopatrzył się „szerzenia nienawiści” przez lewicową działaczkę.

Ostatecznie zarząd Lewicy Razem wydał oświadczenie, przepraszając w nim „osoby trans, niebinarne, queer i całą społeczność LGBT+”. które w ostatnim czasie „nie mogły czuć się bezpiecznie” w samej partii. Z tego powodu partia ma zwrócić się do stowarzyszenia Tranfuzja, aby przygotowało ono „warsztaty antydyskryminacyjne” dla wszystkich członków skrajnie lewicowego ugrupowania.

Na podstawie: PartiaRazem.pl, Wprost.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.