Razem dla dobrej żywności

Opublikowano: 20.02.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 552

Kolumna rolników z zachodniopomorskiego, która dotarła do Warszawy, przywiozła ze sobą 3 niezwykle ważne, także i dla mieszkańców miast, postulaty: 1) umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych, 2) ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO, 3) ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.

„Dobra polska żywność jest eksportowana za granicę po niskich cenach, a skażona żywność zagraniczna poprzez sieci supermarketów jest sprzedawana w Polsce” – mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, inicjatorka i uczestniczka kolumny.

„Dzisiaj, zgodnie z prawem, rolnikowi nie wolno sprzedawać, jeśli nie prowadzi firmy, takich produktów, jak: soki, dżemy, przeciery, kasze, mąki, chleb domowy, mięso surowe i jego przetwory (poza drobiem, zajęczakami i dziczyzną), oleje, masło, sery, mleko i wiele innych. Sprzedaż wyżej wymienionych produktów jest NIELEGALNA i GROZI WYSOKIMI KARAMI. To oczywiście powoduje, że rolnicy nie mogą właściwie uprawiać swojego zawodu i nie mogą uczciwie zarobić na życie” -dodaje Józef Nowak, mąż Edyty. Oboje prowadzą gospodarstwo w zachodniopomorskim.

Polityka kolejnych rządów doprowadziła do upadku przemysłu i przejęcia przez obcy kapitał przetwórstwa żywności i handlu. Sytuację może zmienić tylko wspólne działanie wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do dobrej żywności.

Źródło: Wolna Polska


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 20.02.2015 13:35

  nikt nie wspomaga rolników, a wszyscy chcą żreć, łącznie ze świniami z immunitetami

 2. kozik 20.02.2015 18:38

  Czy masz immunitet, czy nie
  GMO i tak dopadnie Cię!

 3. argos1 20.02.2015 22:07

  Tu jest wytłumaczenie Waszych rozterek:
  https://www.youtube.com/watch?v=hgm3_BLDMuY

 4. agama 20.02.2015 22:25
 5. jeszcze 21.02.2015 09:46

  A mówią, że chłop to głupi.

  „Dzisiaj, zgodnie z prawem, rolnikowi nie wolno sprzedawać, jeśli nie prowadzi firmy, takich produktów, jak: soki, dżemy, przeciery, kasze, mąki, chleb domowy, mięso surowe i jego przetwory (poza drobiem, zajęczakami i dziczyzną), oleje, masło, sery, mleko i wiele innych. Sprzedaż wyżej wymienionych produktów jest NIELEGALNA i GROZI WYSOKIMI KARAMI.

  A to trzeba bojkotować jak się da!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.