Szwedzcy ratownicy medyczni chcą być uzbrojeni

Opublikowano: 04.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 842

Przewodniczący szwedzkiego związku zawodowego ratowników medycznych wezwał władze do zapewnienia ratownikom bezpieczeństwa podczas pracy w tzw. „no-go zones” czyli obszarach zamieszkanych przez imigrantów, poprzez wyposażenie ich w jakiegoś rodzaju broń.

Gordon Grattidge, szef związku ratowników ALARM powiedział telewizji DGS, że pomimo tego, że bycie w niebezpiecznych sytuacjach nie powinno być dla ratowników niczym nadzwyczajnym to sytuację w których są oni atakowani podczas udzielania pomocy są niedopuszczalne a istnieją obecnie w Szwecji strefy gdzie dochodzi do notorycznych ataków na personel medyczny i inne służby. Grattidge zaznaczył wyraźnie, że chodzi o strefy zamieszkane przez imigrantów.

Przewodniczący związku powołał się na własne doświadczenia oraz raporty innych pracowników z różnych części kraju. Według zebranych przez niego danych eskalacja przemocy w strefach zamieszkanych przez imigrantów stanowi coraz większe zagrożenie dla personelu medycznego. Atakowane są karetki i ratownicy. Samochody przeważnie obrzucane są kamieniami i innymi przedmiotami. Odnotowano także próby użycia granatów ręcznych. Od 2015 roku odnotowano znaczny wzrost incydentów z użyciem tej broni. Przypisuje się je wojnom gangów składających się z imigrantów.

Grattidge opisał, jak wyglądają takie ataki. Są to przeważnie ataki grup do 30 osób, które obrzucają karetki przedmiotami i fizycznie atakują personel. W takiej sytuacji często ratownicy wycofują się i czekają na obstawę policji, aby móc kontynuować wykonywanie swoich obowiązków.

Szef związku powiedział, że sytuacja taka sprawia, że coraz więcej ratowników odchodzi z pracy, wielu coraz częściej przebywa na zwolnieniach. Ludzie nie chcą narażać swojego zdrowia i życia podczas pracy, która i tak jest niebezpieczna i odpowiedzialna. Zaapelował on o wyposażenie pracowników medycznych w sprzęt obronny podobny do tego jakim dysponuje policja, sprzęt mogący zapewnić im bezpieczeństwo i obronę przed fizycznym atakiem imigranckich bandytów.

Jak powiedział, zdaje on sobie sprawę, że „temat tzw. no-go zones jest wrażliwy i kontrowersyjny” (w oficjalnej debacie problem ten jest zamiatany pod dywan i bagatelizowany) ale naprawdę ratownicy nie mają innego wyjścia niż być odpowiednio wyposażeni ponieważ szpitale obowiązują dyrektywy aby nie wysyłać pracowników w miejsca gdzie narażeni są na sytuacje zagrożenia.

Szwecja zawsze była krajem, który szczycił się największą otwartością na imigrantów, swoimi liberalnymi przepisami dotyczącymi przybyszów. Jednak w związku z kryzysem imigracyjnym i nagłego, masowego obciążenia szwedzkich władz napływem masy imigrantów, zdają się one nie radzić sobie z problemem. W zeszłym roku liczba tzw. „no-go zones” wzrosła do 50 w całym kraju. Są to obszary zamieszkane przez imigrantów, gdzie skala przestępczości jest niesłychanie wysoka a policja i służby państwowe nie sa w stanie sprawować kontroli nad porządkiem publicznym.

Na podstawie: RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 04.03.2017 11:22

  lewackie państwo terroru

 2. Wędrowny 04.03.2017 12:53

  Przeszkolić i wyposażyć ratowników w broń palną, pistolety i karabiny!

 3. Pires 04.03.2017 15:21

  Każde najdrobniejsze przewinienie jak choćby jeden rzut kamieniem powinno skutkować wydaleniem z kraju. Albo się integrują albo wypad! Wpakować delikwentów siłą do samolotu i odesłać do kraju pochodzenia. Jak im źle w cywilizowanym kraju to niech walczą o przetrwanie u siebie sierotki j….ne.

 4. Fenix 05.03.2017 08:43

  Napisać i wywiesić prawa i obowiązki imigranta w Szwecji , przekroczenie prawa i zniedbanie obowiązków, grozi deportacją całej rodziny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.